Ślepe podążanie za modą może wpędzić Cię w tarapaty!

Sporo jest osób, które dokładnie śledzą trendy w modzie i starają się, żeby wszystko, co noszą wpasowywało się w obecne trendy. Takie osoby obowiązuje zasada: „Nie ważne jak wyglądam, ważnie, że modnie”. Ślepo za modą podążają nie tylko kobiety, ale coraz częściej również mężczyźni.Zresztą o tym możemy również patrząc się na niektóre gwiazdy, które również mają z tym problem. Zdarza się, że zamiast modnie wyglądają śmiesznie. Nie ma metody, jak wyglądać modnie, a zarazem dobrze. Tak naprawdę granica między tym, co jest modne, a co tandetne i źle wyglądające jest bardzo cienka.

Poza tym częstym błędem fanów mody jest to, że kupują oni rzeczy modne, a niekoniecznie takie, w które pasują do ich sylwetki. Nie oszukujmy się właściwie każda osoba powinna zwracać uwagę na to, jakie ubranie pasuje do jej sylwetki. Właściwie nie ma takiej osoby, co może nosić wszystko. Zresztą wystarczy przytoczyć historię o legginsach.

Moda na nie sprawiła, że nosiły je panie o rożnych typach sylwetki, a jak to wyglądało to chyba każdy widział. Tak samo jest z kolorami, nie każdemu pasuje, każdy kolor. Jeżeli modny jest np. pomarańczowy to nie oznacza, to, że każdy będzie w nim wyglądał idealnie. Jak wiec zrobić, żeby mieć modny kolor i wyglądać dobrze.

Można kupić sobie jakiś dodatek w tym kolorze, wtedy będzie modnie i z gustem. Poza tym, często pojawiają się artykuły, co jest w tym sezonie modne, a co nie. Oczywiście nie ma w tym nic złego. Tylko, że niektóre osoby, za bardzo sobie biorą to do serca i wyrzucają wszystko z szafy, co nie będzie już modne.

Nie zwracając uwagę na to ile to kosztowało i, że praktycznie jest to nowe ubranie. Ślepe podążenie za modą kończy się również tragicznie, jak osoba będzie miała na sobie rzeczy tylko „modne”, ale nie umiejętnie je połączy. Efekt może być kiepski. Oczywiście nie mówimy, że nie powinno się w ogóle zwracać uwagi na modę, ale bez przesady.

Chyba lepiej czuć się dobrze i nie wyglądać za modnie, niż odwrotnie. Zresztą, co sezonowa zmiana trendów to zysk dla wszystkich producentów odzieży, a nie koniecznie dla konsumentów, ale fanów mody nie brakuje, więc koncerny raczej nie upadną.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4.5]

Wasze komentarze:

  1. redakcja pisze:

    A wy co myślicie o studiach inżynierskich?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *