eTutor.pl – czy warto skorzystać i zacząć naukę języka? Wasze opinie

Chcesz nauczyć się języka angielskiego bez konieczności tracenia czasu na dojazdy do szkół i wydawania dużych pieniędzy, a do tego po prostu skutecznie i szybko. Takie możliwości gwarantuje platforma językowa eTutor, która promowana jest przede wszystkim jak elastyczna opcja nauki, dopasowywana do indywidualnych możliwości. Sprawdźmy w takim razie, co ciekawego można tam znaleźć.

Bez języka obcego jesteś nikim…czyli o sytuacji na rynku pracy

Trzeba jednak zacząć od tego, że tak naprawdę w dzisiejszych czasach każdy powinien móc wpisać w swoim CV znajomość, chociaż jednego języka obcego. Od lat najważniejszy jest tutaj angielski. Biegła jego znajomość w mowie i w piśmie zwyczajnie ułatwia znalezienie dobrego zatrudnienia. Współczesne firmy są otwarte na współpracę międzynarodową i to właśnie angielski był, jest i na pewno długo jeszcze będzie uniwersalnym językiem całego świata.

eTutor – informacje o platformie

Wróćmy teraz już do samej platformy, której oferta naprawdę rysuje się ciekawie. Jak można dowiedzieć się z oficjalnej strony, portal powstał z myślą o wszystkich tych osobach, które chcą szybko i skutecznie nauczyć się języka obcego.

Według zapewnień, kursy mają tak elastyczną formę, że sprostają oczekiwaniom nie tylko młodzieży, ale także osób dorosłych, również w podeszłym już wieku.

To, co gwarantuje firma, to przede wszystkim:

 • rozbudowany wybór poziomów nauczania języka,
 • skuteczna forma nauki poprzez filmy, prezentacje multimedialne oraz gry,
 • możliwość skorzystania z opieki doświadczonego native speakera,
 • elastyczne dopasowywanie tempa nauki do indywidualnych możliwości,
 • szeroka oferta kursów (od przygotowujących do matury po specjalistyczne, na przykład biznesowe).

Oczywiście największą zaletą tej oferty jest wygoda korzystania z niej. eTutor od początku był tworzony z myślą o nauce online. Użytkownicy platformy uzyskują po prostu dostęp do jej zasobów i uczą się w zaciszu własnego domu, realizując zadania poprzez przeglądarkę internetową.

Wszystko, co jest potrzebne do skorzystania z tej oferty, to komputer stacjonarny, laptop lub tablet oraz dostęp do łącza internetowego.

Oferta językowa

Na chwilę obecną kursy skupiają się wyłącznie na języku angielskim oraz niemieckim. W przypadku tego pierwszego, użytkownicy mają do dyspozycji ponad 800 różnych lekcji na poziomach od A1 do C2. Dla języka niemieckiego dostępnych jest natomiast ponad 780 lekcji dla poziomów od A1 do C1. Warto tutaj dodać, że firma nieustannie poszerza swoją ofertę.

Jak można dowiedzieć się z oficjalnych informacji, zespół doświadczonych lektorów nieustannie pracuje nad przygotowywaniem nowych lekcji, które są systematycznie dodawane.

W ramach lekcji uzyskuje się dostęp do wielu materiałów multimedialnych, dialogów z doświadczonymi native speakerami oraz gier ułatwiających zapamiętywanie wielu zagadnień.

Cała nauka na tym portalu opiera się tak naprawdę o interaktywność. Według twórców platformy, jest to najskuteczniejsza metoda przyswajania wiedzy.

Czym wyróżnia się ta platforma?

Z całą pewnością eTutor wyróżnia się swoją interaktywną formą, o której już wspominaliśmy. Uczestnicząc w klasycznych kursach, najczęściej korzysta się ze standardowych zeszytów ćwiczeń i dokładnie przerabia całe książki do nauczania języka. Problemem takiej formy nauki jest jej monotonność. Zajęcia mogą nużyć, przez co efektywność przyswajania wiedzy jest stosunkowo niska.

W eTutor uczestnik kursu uczy się poprzez wykonywanie różnych zadań interaktywnych. Dodatkowo lekcje są tworzone w taki sposób, aby systematycznie zmuszały one do wykonywania prostych zadań powtórkowych.

W serwisie znajduje się również dużo testów obejmujących swym zasięgiem większą partię materiału. Ułatwiają one weryfikowanie wiedzy i pozwalają na ewentualne powracanie do tych lekcji, które sprawiły większe problemy.

Platforma na pewno wyróżnia się również tym, że oferuje kursy w wyjątkowo elastycznej formie. Tutaj nie płaci się za konkretny kurs. Użytkownicy po prostu wykupują czasowy abonament w ramach, którego uzyskują pełny dostęp do wszystkich zgromadzonych na stronie materiałów. Można dowolnie przebierać w kursach i realizować nawet kilka na raz, ustalając do tego tempo nauki w pełni indywidualnie.

Dużą zaletą jest także możliwość skorzystania z indywidualnej opieki native speakera. To rzadkość w przypadku internetowych platform do nauki języków obcych.

Ile trwa nauka języka?

Ciekawi Was, ile taka nauka może potrwać? Ponieważ eTutor daje swoim użytkownikom pełną swobodę w kwestii intensywności prowadzenia kursu, tak naprawdę nie da się odpowiedzieć na to pytanie. Osoby mające dużo czasu mogą przebrnąć przez konkretny zestaw lekcji w naprawdę krótkim czasie.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zajmować się nauką na przykład tylko raz w tygodniu. Oczywiście wtedy ogólny czas nauki mocno się wydłuży.

Ceny i promocje

Jeśli do tej pory czytaliście z uwagą, to wiecie już, że w przypadku eTutor nie istnieje klasyczny cennik, w którym to za każdy kurs płaci się konkretną kwotę. Opłata jest tutaj jedna, gdyż dotyczy ona po prostu abonamentu dającego dostęp do całej bazy danych serwisu. Trzeba jedynie pamiętać o tym, że osobno wykupuje się abonamenty dla języka angielskiego oraz niemieckiego.

Do wyboru są na chwilę obecną są, tak naprawdę 3 podstawowe opcje uzyskania dostępu do strony:

 • na 3 miesiące,
 • na 12 miesięcy,
 • na 24 miesiące.

Łatwo się domyślić, że im dłuższy okres, tym niższa cena jednostkowa za miesiąc. Przy najkrótszej opcji, na chwilę obecną jeden miesiąc to wydatek rzędu 33 zł. Przy najdłuższym abonamencie każdy miesiąc, po przeliczeniu, kosztuje nieco ponad 16 zł.

Warto dodać, że każdy może przez 14 dni zupełnie za darmo wypróbować możliwości tej platformy. eTutor regularnie uruchamia różne akcje promocyjne, dzięki którym nierzadko można wykupić abonament naprawdę sporo taniej. Warto, więc zaglądać na stronę regularnie.

Opinie

Firma istnieje na rynku już od wielu lat i powoli zbliża się do imponującego osiągnięcia, miliona użytkowników, którzy zdecydowali się skorzystać z tej oferty. Tak duża popularność nie jest efektem przypadku. Platforma e-learningowa cieszy się naprawdę dużym uznaniem i może pochwalić się wieloma pozytywnymi opiniami.

Użytkownicy najbardziej chwalą sobie wygodę korzystania z kursów, ale także profesjonalną formę ich przygotowania. Wiele osób ceni portal również za przystępne ceny, jak i za możliwość skorzystania z pomocy doświadczonego lektora.

Czy warto założyć konto i zacząć naukę?

Naszym zdaniem naprawdę warto założyć swoje konto na eTutor, gdyż przez pierwsze dwa tygodnie można korzystać z pełnej funkcjonalności serwisu zupełnie za darmo.

To naprawdę wystarczająco dużo czasu na to, aby dokładnie zapoznać się z systemem nauki i sprawdzić, czy po prostu spełnia on oczekiwania. Skorzystanie z okresu próbnego, jak gwarantuje firma, nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami.

Click to rate this post!
[Total: 125 Average: 3.8]

eTutor.pl - opinie z forum:

 1. Marcin pisze:

  opłąca się? w sumie ciekawie ten serwis wygląda

  1. Jak masz motywacje, zeby sam sie uczyc i jestes zdyscyplinowany to moge polecic. Mi pomogl .Natomiast jzeli nie umiesz sie zmotywowac jak moj brat;p to nie koniecznie bedzie to dla Ciebie dobry pomysł. Najpierw popracuj nad samodyscypliną;p

   1. a jak on sie sprawuje obecnie tzn w 2014 roku?? widzialem ze doszedl jez niemiecki a oprocz tego to co??

 2. wnuk pisze:

  wlasnie koncze 3 miesieczny kurs na tej stronie i według mnie efekty sa nawet niezle, mam ziomka co jest pro z anglika i nawet jakos tam się z nim dogadałem co wcześniej nie byłoby możliwe

 3. zajac pisze:

  według mnie jak na takie przygotowanie do matury czy wyjazdu za granice to jest spoko strona, taniej niż za korepetytora, jak ktoś chce być pr to jednak wydaje mi się, ze moz ebyc za mało

 4. monik pisze:

  Całkiem przyjemnie się tam uczy jezyków obcych, wlasnie anglika szlifuje i choć trochę znam to sporo nowych rzeczy poznaje.

 5. twoj stary pisze:

  cena ok, kursy na niezłym poziomie według mnie, sporo do nauki, sprawdzanie wiedzy, dla mnie więcej nie trzeba w sumie

 6. lech pisze:

  idealnie się nie nauczyłem anglika, ale mature zdałem dzięki nim

 7. gonz0 pisze:

  Jakie są ceny na etutorze? Płaci się za same kursy czy jakoś inaczej trzeba tam się rozliczać? Bardzo proszę o konkretne informacje J

 8. nie płaci się za kursy tylko za dostęp do strony. Jak masz dostęp do etutora to korzystasz ze wszystkich kursów jakie tam sa niezależnie od tego jna jakim poziomie o w ogole. Abonamenty do koryzstanie ze strony sa czasowe, najtańszy kosztuje 69zeta co w moim miescie zanczy jedna lekce z korepetutorem

 9. grabowsk pisze:

  Abonament można sobie tam kupić na 3, 6 i 12 miesiecy. Wiec jest w czym wybierac. Ten najtańszy faktycznie kosztuje 69zeta, z kolei na prok placi się 179 zeta wiec wydaje mi się ze warto. Można jeszcze do abonamentu dokupić jakiś tam egzamin który konczy się wydaniem certyfikatu, ale nie mam pojęcia o co tu chodzi.

 10. kulik pisze:

  Tak, roczny abonament z egzaminem osztuje 348zł. Jak to zdasz to wysłają Ci certyfikat ze znasz angielski i w ogole, ale nie mam zielonego pojęcia jak to jest respektowane u pracodawców i w ogole, Ja się na to nie skusiłem.

 11. giewont pisze:

  już od jakieś czasu mam wielki dylemat gdzie zacząć się uczyć języka angielskiego. Chodzi mi po głowie strona etutor, a do tego niektórzy polecają jeszcze supermemo. Jak uważacie, co będzie lepszym rozwiązaniem?

 12. qwerty pisze:

  szczerze Ci powiem, ze stałem dokładnie przed tym samym dylematem i w końcu zdecydowałem się na etutora. Wydaje mi się ze tam te kursy są jednak dużo lepsze, a cena jest na pewno niższa. Tutaj płacisz nie za pojedynczy kurs, ale dostep do całej strony, czyli generalnie korzyutasz ze wszystkich kursów i już.

 13. twoj stary pisze:

  nie polecam supermemo, naprawdę. Wydałem na to sporo kasy, a porajktycznie nic się nie nauczyłem. Na etutorze jakoiś przychodzi mi to łatwiej. Naprawdę nie wiem czemu tak jest, ale jednak jest o wiele prościej coś tam się nauczyć, do tego cena oczywiście niższa.

 14. mnie etutor trochę zawiódł jeśli chodzi o wyższe poziomy. Dla początkującego jednak naprawdę jest super. Szybko nauczyłem się podstaw, ale teraz dalej mi czegoś brakuje. W każdym bądź razie i tak bardziej polecam etutor niż supermemo, szczególnie, że jest tańszy.

 15. cezzar81 pisze:

  dobra a kto sprawdza błędy? Jakiś tutor? Dostajesz nauczyciela w abonamencie?

 16. photoyoung pisze:

  No z tym jest właśnie problem, to chyba jedyna wada tej strony 😉 nie masz tutora ani native speakera, ale podobno mają taki genialny system że sam wyłapuje błędy, lepiej niż twój komp 😉

 17. rak39 pisze:

  metoda wykorzystywana na etutor jest o tyle lepsza od innych, że działa jednocześnie na kilka zmysłów poprzez obraz, dźwięk i kojarzenie jednego z drugim, tak się łatwiej przyswaja wiedzę, dużo jest zdjęć, filmików, scenek, obrazów i prezentacji, ja wole się w taki sposób uczyć niż tylko z tekstu

 18. peczek804 pisze:

  kolejna cudowna metoda nauki języka, była sita potem callana teraz mamy etutora, cudowny sposób wyciągania kasy od naiwniaków…

 19. orte pisze:

  nie ma nativa ale jest kawiarenka, w której możesz sobie pospikać z ludźmi, a przy okazji nowe znajomości zawierasz 🙂

 20. anton1 pisze:

  w sumie to ta strona jest podobna do innych, żadna rewelacja

 21. Piotr Londyn pisze:

  Mam na Etutorze ponad 120 tys slow i zwrotow angielskich to je powtarzam codziennie i rezultaty przychodza…

 22. Maja pisze:

  już ponad 2 lata w etutorku 😉 tylko dzięki tej stronie mój angielski nie uleciał z głowy. Mają najlepszy system powtórek! Zapamiętywanie nowego słownictwa to bajka – oczywiście trzeba być systematycznym, ale efekty są super.

 23. Olka_27 pisze:

  Mnie się podoba etutor. Uczę się gramatyki, pisania, czytania, rozumienia ze słuchu, nawet mogę sobie poćwiczyć poprawną wymowę. Jestem tam jakieś 2 lata i bardzo sobie chwalę. System powtórek jest rewelacyjny, zawsze robię je w drodze do pracy. Gry są super, materiał do nauki bardzo przystępnie opracowany i podzielony. No i najważniejsze jest to, że można uczyć się w dowolnym momencie i prze krótki czas. To super rozwiązanie dla ludzi pracujących.

 24. Gosia pisze:

  Od kiedy korzystam z eTutora moje postępy w nauce przyspieszyły. Godny polecenia system powtórek oraz nauki nowego słownictwa. Polecam 🙂

 25. Dyzio pisze:

  A jak z abonamentem, ile płacicie, są jakieś promocje?

 26. Ania pisze:

  E tutor jest OK. Jest czytanie, słuchanie, gramatyka, nawet popisać sobie coś można. Bardzo fajna opcja powtarzania słówek, chociaż u mnie już parę tysięcy wisi, bo nie mam czasu, hehe…Ale kiedyś ćwiczyłam, teraz córka siedzi na E tutorze. W sumie to już parę lat. Chyba się uzależniłam.

Strona eTutor.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *