|

Novakid – czy warto zachęcić dziecko do nauki w tym serwisie? Wasze opinie i doświadczenia

Umysł dziecka jest niezwykle chłonny. Badania neurobiologiczne dowodzą, że mały człowiek, do 10 roku życia, jest w stanie przyswoić dwukrotnie więcej informacji niż osoba dorosła.

Właśnie w tym okresie warto wprowadzić lekcje angielskiego do codziennych zajęć naszych pociech. Jak skutecznie nauczyć dziecko języka obcego, nie obciążając go nadmiernie?    

nauka online

Nie jest tajemnicą, że znajomość języków jest w dzisiejszym świecie niemal niezbędna dla odniesienia sukcesu. Pierwszy kontakt dziecka z lekcjami angielskiego często ma miejsce już w przedszkolu. Niestety większość z nas wie z doświadczenia, że prowadzone w szkołach lekcje niekoniecznie przekładają się na późniejszą wiedzę.

Dzieci, w towarzystwie rówieśników, rozpraszają się niezwykle łatwo. Ponadto wielkość grup, w których odbywają się tradycyjne zajęcia, uniemożliwia nawet najlepszym pedagogom, indywidualne podejście do każdego ucznia z osobna. Wykupywanie prywatnych lekcji i korepetycji językowych stało się normą. Niestety wiążą się one z obciążaniem malucha obowiązkami, które bywają ponad jego siły.

Dzieciństwo to bardzo krótki okres, podczas którego można cieszyć się wolnością. Czy istnieje sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym? Jak nauczyć dziecko angielskiego, nie pozbawiając go beztroski najmłodszych lat życia?

Novakid – co to takiego?

Internetowy kurs języka angielskiego Novakid to szkolenie stworzone tylko i wyłącznie z myślą o najmłodszych uczniach.

Witryna zbudowania pod kątem kształcenia dzieci w wieku od 4 do 12 lat, pozwala na naukę języka w sposób nieobciążający umysłu malucha. Prowadzone na zasadzie kreatywnej zabawy indywidualne lekcje pozwalają w pełni utorować potencjał dziecka i skutecznie nauczyć je angielskiego.

Jak wygląda nauka języka z tym serwisem?

uśmiechnięty uczeń

Przygoda z Novakid zaczyna się od niezobowiązującej i całkowicie darmowej lekcji próbnej. Pozwala ona ocenić poziom znajomości języka naszego dziecka oraz umożliwia podjęcie decyzji o ewentualnym rozpoczęciu szkolenia.

Po wykupieniu dowolnej liczby lekcji mamy możliwość stworzenia grafiku zajęć, dopasowanego w 100% do naszego codziennego harmonogramu.

Pół godziny przed rozpoczęciem lekcji dostajemy SMS z przypomnieniem o zbliżających się zajęciach. Dzięki temu, że całość kursu prowadzona jest online, nie musimy marnować czasu swojego i dziecka, na dojazdy do szkół językowych.

Lekcje trwają 25 minut. Maluchy szybko się rozpraszają, ciężko im skupić się dłużej na jednej czynności, szczególnie jeżeli nie jest to zabawa. Dlatego taka długość zajęć jest optymalna  i pozwala na przekazanie odpowiedniej dawki informacji, bez obciążania umysłu dziecka i bez ryzykowania, że pociecha znudzi się zbyt szybko.

Pod koniec każdej lekcji nauczyciel przesyła szczegółowe uwagi dotyczące postępów dziecka. Umożliwia to rodzicom monitorowanie i nadzorowanie rozwoju malucha.

Co wyróżnia Novakid na tle innych kursów językowych?

Ciało pedagogiczne Novakid składa się wyłącznie z nauczycieli anglojęzycznych, z których każdy ma doświadczenie w pracy z dziećmi. Lekcje prowadzone są w całości w obcym języku. Taka metoda nauczania doskonale stymulująca wchłanianie wiedzy – dziecko nie ma innego wyjścia, jak posługiwać się mową angielską, w przeciwnym razie nie zostanie zrozumiane. Dodatkowym atutem nie mówiących po polsku pedagogów jest fakt, że maluch podczas rozmowy z nimi pozbywa się strachu towarzyszącego konwersacjom prowadzonym po angielsku, nabywa pewności siebie i oswaja się z akcentem.

Malec uczy się z novakid

Platforma stawia na naukę poprzez zabawę. System kształcenia stosowany przez nauczycieli współpracujących z platformą opiera się na wplataniu w każdą jednostkę lekcyjną, gier edukacyjnych. Naśladujące zabawę zajęcia przykuwają uwagę małego ucznia dużo skuteczniej niż standardowe metody nauczania. Dzięki temu lekcje są skuteczniejsze, a dziecko szybciej przyswaja wiedzę.

Liczebność grupy w szkole wynosi od kilkunastu do dwudziestu kilku dzieci. Im więcej uczniów liczy sobie dana klasa, tym trudniej, aby każdy z maluchów dobrze przyswoił materiał. Lekcje prowadzone przez Novakid są indywidualne. Oznacza to, że uwaga nauczyciela poświęcona jest w 100% tylko jednemu dziecku. Pozwala to dokładnie zaobserwować z czym nasz mały uczeń radzi sobie doskonale, a co sprawia mu największe trudności, aby następnie dopasować program nauczania wyłącznie do jego potrzeb.

Wady i zalety korzystania z Novakid

Dawka najistotniejszych informacji dotyczących kursu języka angielskiego dla dzieci Novakid, w pigułce:

Zalety platformy Novakid:

 • Dopasowanie do indywidualnych potrzeb dziecka;
 • Możliwość samodzielnego ustaleniu planu lekcji dostosowanego do grafiku naszego dnia;
 • System wiadomości SMS przypominający o nadchodzących zajęciach;
 • Sposobność nauki z każdego miejsca i urządzenia z dostępem do Internetu;
 • 25-minutowe lekcje, dostarczające niezbędnych informacji, aczkolwiek nieobciążające umysłu dziecka;
 • Zajęcia indywidualne, w 100% podporządkowane potrzebom jednego ucznia;
 • Bardziej efektowne niż tradycyjne – nauczanie przez zabawę;
 • Wyłącznie obcojęzyczni nauczyciele, prowadzący zajęcia w całości po angielsku;

Wady platformy:

 • Stosunkowo wysoka cena za jedną (25-minutową) lekcję.

Ile kosztuje nauczanie angielskiego online?

Novakid oferuje trzy plany subskrypcji zróżnicowane pod kątem ilości lekcji przeprowadzanych w ciągu 30 dni. Miesięczne harmonogramy poszczególnych programów rysują się następująco:

 1. Podstawowy – 4 zajęcia –33 zł za lekcję;
 2. Popularny – 8 zajęć –29 zł za lekcję;
 3. Najskuteczniejszy – 12 zajęć – 29 zł za lekcję.

Angielski z Novakid – opinie

Trustpilot jest witryną internetową w całości poświęconą zbieraniu niezależnych opinii użytkowników na temat danej platformy, sklepu lub produktu.

Novakid – wypróbuj za darmo

Fakt, że interaktywny kurs Novakid jest punktowany przez tamtejszych użytkowników na 4,8 gwiazdki mówi sam za siebie. Aż 89% oddających głos osób oceniło szkolenie najwyższą możliwą notą pięciu gwiazdek.

Zadowoleni z kursu rodzice piszą:

źródło – trustpilot.com

Czy warto zakładać konto w tym serwisie?

Nauczanie zdalne to nowa rzeczywistość zarówno dzieci, jak i rodziców. Zawirowania związane ze, spowodowanym pandemią COVID-19, ciągłym zamykaniem szkół nie sprzyjają rozwojowi dziecka. Warto sięgnąć po dodatkowe źródła uzupełniające wiedzę maluchów, aby w przyszłości nie doświadczały nieprzyjemności związanych z brakiem wykształcenia. Interaktywny kurs języka angielskiego Novakid jest jednym z lepszych i przyjemniejszych sposobów na zapewnienie ciągłości nauczania naszej pociechy. 

Źródła zewnętrzne:

 1. https://dziecisawazne.pl/uczy-sie-mozg-ucza-sie-dzieci/
 2. https://www.novakid.pl/firstlesson
Click to rate this post!
[Total: 24 Average: 3]

Novakid - opinie z forum:

 1. dorin pisze:

  witam, mam letnią córkę, chcę zapisać ją na kurs angielskiego, zastanawiam się tylko czy nie jest jeszcze na to za mała? Ma ktoś doświadczenie z 4-latkiem uczącym się na Novakid?

  1. można spróbowac za darmo i zobaczyć, dużo się nie starci poza czasem

  2. Paula pisze:

   Tak, ja mam. Moja córka próbowała i okazało się za jest za mała. Proszę spróbować lekcję próbną która jest darmowa.
   Syn ma 5 lat i daje radę. Polecam bardzo bardzo.

 2. Darmowe testy Novakid >>

 3. Jedna 25-minutowa lekcja, oparta na zabawie i grach edukacyjnych nie powinna zanadto obciążyć nawet 4-latki. Mój syn zaczął naukę angielskiego w szkole podstawowej i okazało się, że był jednym z nielicznych dzieci, które nigdy wcześniej nie miały styczności z tym językiem.

 4. michał pisze:

  polecam, dzieciak zainteresowany

 5. Magdalena Zalisko pisze:

  Witajcie, moje córki 6 i 10 lat, korzystają z Novakid, jesteśmy bardzo zadowolone, uczą się z wspaniałą nauczycielką, sama z kimś tak cudownym mogłabym się uczyć, Liezl. S z Filipin, polecam

  1. Anonim pisze:

   Czy Pani dzieci nadal sie uczą z ta nauczycielką?

 6. Sylwia pisze:

  Dziecko zainteresowane, tylko nie wiem dlaczego, ale bardzo zrywało połączenie, więc z lekcji 25 minutowej uczył się około 17 minut. To jedyne co mnie zniechęca to wykupienia abonamentu.

  1. Paula pisze:

   Witam, też tak miałam ale to wina połączenia. Zawsze można to zgłosić i oni sprawdza czy tak było i dadzą możliwość na dodatkową lekcje.

 7. AnnaW pisze:

  Moje dziecko korzysta juz od kilku miesiecy. Fakt ze ciagnelo go do języka i dlatego zdecydowalismy sie na nauke w szkole online. Jednak z calego serca polecam Novakid! Lekcje, wybor nauczycieli, oferta, bonus i naprawde rewelacyjne podejscie obslugi klienta! Za kazdym razem. Synek 5 lat zadowolony i robi postępy.

  1. Podstawowy – 4 zajęcia –33 zł za lekcję;
   Popularny – 8 zajęć –29 zł za lekcję;
   Najskuteczniejszy – 12 zajęć – 29 zł za lekcję.

   1. Anonim pisze:

    Witam 🙂 czy mozna miesiecznie placic za te lekcje czy jakies abonamenty roczne?pozdrawiam

 8. Anna pisze:

  Bardzo polecam wszystkim lekcję na novakid.Lekcje są przemyślane i przede wszystkim nagrywane dzięki temu o każdej porze mogę je przesłuchać .

 9. Joanna pisze:

  Skończyliśmy kurs w novakidzie i pomimo że moglibyśmy kontynuować lekcje t2t czy virtual Explorer (czyli omawianie luźnych tematow) przenieśliśmy się na inne platformy. Obecna cena w novakid jest zaporowa (od jesieni 2022), jeżeli mówimy o native speakerach. Oferta rynkowa jest na tyle rozbudowana że po prostu nie ma to sensu, bo inne szkoły są nawet kilka razy tańsze. Natomiast sam kontakt z językiem ok 30 min codziennie to super sprawa i pozwala dziecku szybko opanować angielski. Polecam cambly lub tutlo (te dwie platformy również są dostosowane do dzieci i te dwie testowaliśmy, ale może być cokolwiek innego). Najwazniejsza jest systematyczność, platforma ma drugorzędne znaczenie, bo nauczyciele i tak zazwyczaj się szybko zmieniają, a w życiu i tak z różnymi osobami się rozmawia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *