piwko przy grillu

O takich dietach jeszcze nie słyszałaś…ale lepiej nie próbuj.

Diet powstało bardzo wiele i wciąż powstają nowe, dlatego nic dziwnego, że nie wszystkie uznaje się za udane, skuteczne, czy warte stosowania, są także diety, które wywołują zdziwienie i w oczach ludzi uznawane są za diety dziwne, a oto kilka przykładów takich diet.

Dieta śpiącej królewny/dieta senna

Dieta, która polega na spaniu przez większość dnia przez co nie odczuwa się głodu. Założenia wydają się być logiczne im człowiek więcej śpi tym mniej je, bo nie ma kiedy tego robić skoro śpi.

Nie wszystkie osoby potrafią tyle spać, wiec niektóre sięgają po tabletki, aby sztucznie zmusić organizm do snu, co powoduje, że dietę można zaliczyć również do kategorii niebezpiecznych, bo niewskazane jest używanie tabletek na sen jeśli nie jest to konieczne.

Dieta nie uwzględnia też, że nie wszyscy, albo większość ludzi nie może tyle spać, bo pracuje i to przez większość dnia.

Dieta alkoholowa

piwko przy grillu

Alkohol dostarcza puste kalorie i wypłukuje organizm, więc niektórzy dostrzegli w tym doskonałą dietę, albo usprawiedliwienie do regularnego picia. W skrócie dieta opiera się na mniejszej ilości posiłków, ale większej ilości alkoholu.

Dieta może prowadzić do alkoholizmu, bo niektórzy po pewnym czasie zdecydowaną większość posiłków zastępują alkoholem. Najpierw alkohol, a potem ewentualnie coś do jedzenia, to powoduje, że dieta jest także niebezpieczna dla zdrowia.

Dieta papierosowa

palenie papierosów

Skoro jest dieta alkoholowa, to nie może zabraknąć także papierosowej.

Papierosy jak wszyscy wiedzą i podkreślają są szkodliwe dla zdrowia, to bomba z opóźnionym zapłonem, która po pewnym czasie wybucha i sieje spustoszenie w organizmie. Raczej stosowanie papierosów jako diety nie jest dobrym pomysłem, a w dodatku wydaje się dziwne, że ktoś naraża swoje zdrowie, aby trochę schudnąć.

Są osoby, które nie paliły, a zaczęły to robić, bo chciały zgubić na wadze, a jak wiadomo potem trudno pozbyć się nałogu.

Papierosy w pewnym stopniu niwelują uczucie głodu przez co spożywa się mniej, ale nie warto marnować zdrowia, dla tak niewielkich efektów, niektórzy idą w dietę papierosową ekstremalnie i gdy tylko poczują najmniejszy głód sięgają po papierosa i jedzą bardzo niewiele.

Dieta tasiemcowa

tasiemiec w przewodzie pokarmowym

Być może najbardziej niebezpieczna dieta, a jednak jej skuteczność powoduje, że wiele osób po nią sięga.

Należy połknąć jaja tasiemca, pozwolić mu się rozwinąć w organizmie i czekać na efekty. Dla wielu osób jest bardzo dziwne, że ktoś celowo wprowadza niebezpiecznego pasożyta do swojego organizmu, ale czego się nie robi dla szczuplejszej sylwetki. Jednego diecie nie można odmówić skuteczności.

Bez uciążliwej diety, bez wysiłku w prosty sposób gubi się wagę, bo większość pochłania tasiemiec. Jednak dieta jest niebezpieczna nie tylko dla zdrowia, a nawet życia, bo odnotowano przypadki śmiertelne z powodu stosowania tej diety.

Analizując listę diet z pewnością natrafi się jeszcze na niejedną dziwną lub bardzo dziwną dietę, przy tak ogromniej ilości różnych diet jest to nieuniknione.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]