Zielona kawa – panaceum zdrowotne czy pic marketingowy?

Jeżeli szukasz naturalnego i skutecznego sposobu na pozbycie się zbędnych kilogramów, powinieneś dokładniej przyjrzeć się zielonej kawie! Ten wynalazek XXI wieku jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu zająć się swoim ciałem i chcieliby coś w nim zmienić, a na codzien spożywają kaloryczne i śmieciowe jedzenie czy każdy ich dzień owocuje dużą dawką stresu.

Choć z drugiej strony może przypaść też do gustu ludziom poprostu aktywnym i dbającym o linie i stan swojego zdrowia. Zwłaszcza, że kawa nie tylko pomaga zrzucać zbędne kilogramy, ale też przeciwdziała rozwoju chorobom i oczyszcza nasz organizm.

A więc, czym jest zielona kawa?

Zielona kawa (ang. green coffee) to zwyczajnie niepalone dojrzałe lub niedojrzałe ziarna znanej nam wszystkim kawy, które w niedługim czasie stały się jednym z najpopularniejszych sposobów na odchudzanie na całym świecie. W przeciwieńswie do formy kawy palonej, green coffee posiada kwas chlorogenowy oraz dużo więcej nielotnych związków, a także nie charakteryzuje się podobnym do popularnej kawy zapachem i smakiem, gdyż ten jest wiele łagodniejszy, a aromat delikatniejszy. Jest bardziej kwaskowata i gorzka. Kolor tego ciekawego napoju po zaparzeniu przypomina kolor zielony.

Dzięki posiadaniu kwasu chlorogenowego, zielona kawa zmniejsza absorbowanie cukru i organizm zaczyna wydajniej wykorzystywać zapasy, a także pomaga w każdych przypadkach chorób serca, nadwagi albo cukrzycy.
Warto zauważyć, że ilość kofeiny w zielonej kawie jest taka sama, co w kawie klasycznej, gdyż są to zupełnie te same ziarna.

Właściwości zielonej kawy

Głównymi właściwościami green coffee jest zdolność do redukcji tkanki tłuszczowej, zmniejszania masy ciała, przyśpieszania regeneracji po wysiłku i zwiększanie gotowości naszego organizmu do ćwiczeń. Przypisana jest do grupy antyoksydantów, czyli naturalnych substancji mających zdolność ochrony przed nowotworami i spowolniania procesów starzenia.

Jak potwierdza wiele badań zielona kawa polepsza samopoczucie, potrafi korzystnie wpływać na pracę umysłu, pamięć i koncentrację. Ma trzy razy większe właściwości przeciwutleniające od zielonej herbaty, co świadczy o tym, że jest dużo bardziej skuteczniejsza. Systematyczne spożywanie green coffee owocuje redukcją tkanki tłuszczowej w organizmie nawet o 30%. Jednym z jej składników jest też kwas kawowy, który działa przeciwzapalnie i przeciwmiażdżycowo, oraz jest też antyoksydantem. Ziarna tej kawy potrafią także poprawić wygląd skóry, zmniejszając cellulit.

Green coffee zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 i wystąpienia kamieni żółciowych u mężczyzn, a także może zmniejszyć poziom złego cholesterolu. Ludzki organizm świetnie trawi zieloną kawę, więc nie magazynuje w komórkach nie potrzebnych elementów przemiany materii. Obecność kofeiny dodaje właściwości pobudzających.

Czy cena jest przystępna?

Ceny wahają się od kilku do kilkudziesiąt złotych. Już za 30 kapsułek możemy zapłacić 30 złotych, lecz nie warto inwestować w produkty o najatrakcyjniejszych cenach, gdyż zazwyczaj te są słabej jakości i mogą nie przynieść oczekiwanych efektów. Powinniśmy się starać kupować tę niezwykłą kawę od zaufanych producentów, ponieważ nie wiemy ile ekstraktu z zielonej kawy naprawdę otrzymujemy w produkcie. Cena zawsze zależy przede wszystkim od ilości ekstraktu, składników dodatkowych, następnie potem od firmy i importera.

Gdzie kupić?

Jest to popularny suplement na odchudzanie i łatwo znaleźć go na rynku. Pamiętajmy, by zwracać uwagę na ilość ekstraktu zawartego w produkcie, ponieważ sprzedawanych jest wiele podróbek. Warunkiem skuteczności opisanego w artykule działania jest zakup pełnowartościowego produktu o dużej zawartości ekstraktu zielonej kawy w sobie.

Skład zależy od producenta, niektórzy dodają nawet wyciągi z owoców lub wzbogacają produkt cennymi dla naszego organizmu witaminami albo związkami odżywczymi. Jeszcze inni producenci oferują zieloną kawę bez dodatku kofeiny albo z grzybami stosowanymi w medycynie chińskiej. Tak naprawdę nie sama kawa i wspominany wcześniej kwas jest najważniejszym składnikiem, a też wyciągi i substancje o działaniu oczyszczającym oraz hamującym głód. Możemy go znaleźć w licznych sklepach internetowych, sklepach ze zdrową żywnością, palarniach kawy czy w niemal każdej aptece.

Na koniec – moja opinia

Na początek chciałbym zauważyć, że do zrzucenia wagi najpotrzebniejsza jest zbilansowana dieta, regularne ćwiczenia oraz dużo dobrej woli. Żaden suplement i produkt odchudzający bez tego, nic nie zdziała, gdyż tak naprawdę nie ma na świecie żadnego cudownego środka na odchudzanie.

Jednak green coffee czy jak kto woli zielona kawa, może znacznie przyśpieszyć i nasilić ten proces. Wzbogacając nią swoją dietę zyskamy średnio o dwa kilogramy więcej każdego miesiąca. Jeśli myślimy o rozpoczęciu odchudzania lub już jesteśmy w trakcie możemy dać szansę zielonej kawie.

Jest ona bardzo popularna, a więc jeźeli mamy jakieś pytania jej dotyczące lub problemy, możemy zapytać na dowolnym forum, którego tematem jest zdrowy styl życia czy dieta. Produkt jest całkowicie naturalny i nie można nim sobie zaszkodzić, chyba, że jesteście alergikami to koniecznie sprawdźcie skład tabletek, ale mimo wszystko z czystym sumieniem mogę Wam go polecić i życzyć powodzenia w dalszym lub przyszłym procesie odchudzania.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wasze opinie:

  1. redakcja pisze:

    A Wy stosujecie zieloną kawę? Czekamy na opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *