Czy naprawdę warto studiować?

W dzisiejszych czasach studia nie dają gwarancji, że znajdzie się pracę, ani, że na studiach zdobędzie się wiedzę potrzebną w dalszym życiu i pracy. Dlatego przed zapisaniem się na studia warto się zastanowić, czy studiowanie to dobry pomysł. Osoby, które mają pomysł na siebie, zwłaszcza te, które planują założyć własną działalność gospodarczą nie potrzebują dyplomu z tytułem magister, czy inżynier. Poza tym łatwość dostania się na studia, sprawia, że studiować i skończyć studia może każdy. Nie trzeba być jakoś szczególnie inteligentnym, czy dobrym w danej dziedzinie. Poza tym niektórzy wykładowcy zabijają w studentach zdolności do twórczego myślenia, a każą się uczyć schematów i regułek. Brakuje również na uczelniach przedmiotów, których nauka faktycznie przyda się studentom w dalszym rozwoju.

Ile jest takich przedmiotów, które później się do niczego nie przydadzą? Ile jest takich osób, które skończyły studia praktycznie bez nauki? Na te pytania można sobie samemu odpowiedzieć. Dlaczego na studiach jest tak mało specjalistów, którzy pracują zawodowo w dziedzinach, w których kształcą studentów.

Co może wiedzieć wykładowca o zarządzaniu firmą, jak sam nigdy takiej firmy nie miał? Oczywiście niemożliwe jest, żeby sami specjaliści prowadzili zajęcia na uczelniach, ale warto, chociaż trochę takich osób zatrudniać, albo, chociaż gościnnie zapraszać na wygłoszenie wykładu. Warto również wprowadzić na uczelnie ponownie egzaminy wstępne. Dzięki temu ograniczy się ilość studentów z przypadku, bo na razie studia nie są atrakcyjne dla młodych ludzi.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3]

Wasze komentarze:

  1. redakcja pisze:

    Zapraszamy do wyrażania swoich opinii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *