Koniec świata – niekończące się pytanie o datę

Jak pewnie każdy doskonale pamięta całkiem niedawno, bo w grudniu miał nastąpić koniec świata. Bardzo szumnie był on zapowiadany przez media i nie tylko. Sporo osób zwłaszcza media bardzo przekonująco wypowiadały się na temat końca świata. Jak widać końca świata jednak nie było. Wszystko zostało tak jak było.

Zastanawiające jest jednak, dlaczego ludzie tak chętnie podejmują temat końca świata? Jest na to bardzo prosta odpowiedź. Ludzie szukają każdej możliwości, żeby zarobić, a koniec świata był do tego doskonałą okazją. Dlatego telewizja tak chętnie podejmowała ten temat.

Doskonale zdawali sobie sprawę, że ludzie chętnie będą oglądać wiadomości na ten temat, a przy okazji oglądalność naprawdę wzrośnie. Tak samo było w przypadku prasy. Gazety na całym świecie rozpisywały się o nadchodzącym końcu, pojawiały się informacje, o tym, gdzie będzie można przetrwać koniec świata, a naiwni ludzie w to wierzyli.

Jeszcze dalej poszli producenci różnych produktów, które miały pomóc przetrwać koniec świata. Były do kupienia różne specjalne zestawy, które miały umożliwić przeżycie. Brzmi to absurdalnie, ale ludzie jednak je kupowali, a producenci zarabiali na głupocie ludzkiej. Również kluby organizowali imprezy z okazji końca świata, na które było oczywiście bardzo dużo chętnych.

Sklepy też podłapały temat i organizowały promocje na koniec świata. Brzmi to wszystko absurdalnie, ale ludzie jednak dali się na to nabrać. Sytuacja z końcem świata pokazuje, jak łatwowierne jest dzisiejsze społeczeństwo. A koniec świata pewnie będzie jeszcze nie jeden, w końcu na czymś trzeba zarobić i jakoś trzeba się wypromować.

Pytanie jednak jak długo ludzie będą w to wierzyć?A jeśli przestaną to media i producenci na pewno wymyślą inne absurdalne historie. Zaś końca świata, raczej nikt nie przewidzi.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wasze komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *