Fruugo – opinie [akt. 2024]. Warto kupować w tym sklepie? Z przykładami…

Czy marzyłeś kiedyś o tym, aby móc kupować produkty z całego świata bez konieczności wertowania ofert dziesiątek sklepów internetowych? Tak, wiem brzmi jak tani chwyt reklamowy.

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że w praktycznie każdym kraju działają ogromne platformy handlowe, które zrzeszają albo sprzedawców lokalnych albo…oczywiście chińskich.

Jednak okazuje się, że w internecie od lat działa strona prezentująca oferty sprzedaży od przedsiębiorców oraz osób prywatnych z praktycznie całego świata – to fruugo.pl.

Co to dokładnie jest za firma, jaką ma ofertę i czy jest godna zaufania?

Czym jest fruugo.pl?

Jeśli wierzyć oficjalnym komunikatom, fruugo.pl jest obecnie jedną z większych platform e-commerce, jakie funkcjonują na rynku. Firma będąca właścicielem tej marki ma korzenie europejskie, gdyż jej siedziba główna znajduje się na terenie Wielkiej Brytanii.

Stale rozwija swoją stronę internetową, uruchamiając kolejne jej odsłony w różnych krajach na całym świecie, oczywiście w odpowiednich dla danego miejscach wersjach językowych.

bestsellery ze stron. Źródło: https://fruugo.pl

Fruugo.pl jest więc sklepem internetowym, który chwali się m.in. ponad milionem przeróżnych ofert sprzedażowych, w tym ogromną ilością rabatów oraz promocji. Jeśli wierzyć zapewnieniom firmy, robienie na tej platformie zakupów pozwala zaoszczędzić pieniądze bez konieczności rezygnowania z produktów ulubionych marek.

Niewątpliwie platforma ta ma unikalny model działania – tak naprawdę bowiem każdy może zarejestrować się na niej jako sprzedawca. W efekcie na stronie znajdują się oferty sprzedaży od osób i firm dosłownie z całego świata, w tym z Europy, Ameryki Północnej oraz oczywiście Azji.

Firma ma gwarantować przy tym międzynarodowe wysyłki. Oznacza to, że niezależnie od tego gdzie mieszkasz oraz w jakim kraju znajduje się sprzedawca, od którego kupujesz towary, paczka z zamówieniem będzie do Ciebie dostarczona.

Co można znaleźć w ofercie tego sklepu?

Niewątpliwie platformę handlową Fruugo najlepiej określa miano wielobranżowego sklepu internetowego. Można tam bowiem znaleźć praktycznie wszystko, wybierając spośród takich kategorii produktów, jak m.in.:

 • odzież oraz obuwie,
 • elektronika,
 • dom i biuro,
 • wyposażenie ogrodowe,
 • akcesoria sportowe,
 • książki, media oraz sztuka,
 • produkty dla zwierząt,
 • materiały o charakterze biznesowym.

Po wejściu w jedną z powyższych kategorii można następnie filtrować oferty po podkategoriach i parametrach charakterystycznych dla danej grupy rzeczy. Ciekawym dodatkiem są listy bestsellerów zarówno na skalę międzynarodową, jak i pośród użytkowników z kraju, dla którego wersja platformy została otwarta.

wybrane produkty z oferty. Źródło: https://fruugo.pl

Warto podkreślić jeszcze fakt, że platforma na każdym kroku stara się udowadniać, że robienie zakupów za jej pośrednictwem to rozwiązanie bardzo ekonomiczne. Na kartach poszczególnych produktów można bowiem znaleźć zestawie ceny sprzedaży z wartością rynkową.

Jak wyglądają transakcje na tej platformie?

Jeśli postanowisz zrobić zakupy na tej platformie, musisz mieć świadomość jednej bardzo istotnej sprawy – Fruugo nie jest sprzedawcą. Firma ta jedynie pośredniczy w transakcjach, a sprzedawcą jest po prostu osoba (bądź przedsiębiorca), wystawiająca daną ofertę. Na szczęście jako kupujący masz możliwość sprawdzenia, kto jest sprzedającym. Na karcie każdego produktu znajduje się jego nazwa, której kliknięcie przeniesienie Cię do bardziej szczegółowych informacji.

Jednak z drugiej strony pamiętaj, że z racji takiego działania platformy musisz liczyć się z nie do końca atrakcyjną formą anulowania zamówień. Tego dokonać może sprzedawca i tak naprawdę tylko od niego zależy, czy się na to zgodzi.

Czy są realizowane zwroty zamówień?

Oczywiście zgodnie z obowiązującymi przepisami, składając zamówienie online, masz pełne prawo z niego zrezygnować. Masz na to maksymalnie 14 dni i w tym celu musisz jedynie złożyć stosowny wniosek o zwrot.

oferta z kategorii zdrowie i uroda. Źródło:

Jednak ponownie bierz tutaj pod uwagę to, że platforma nie jest sprzedawcą, a jedynie jej użytkownik. W efekcie istnieje szansa na wystąpienie pewnych komplikacji, w tym także związanych ze zwrotem pieniędzy za zamówienie. Z tego powodu pamiętaj, aby najlepiej składać w tym sklepie zamówienia dopiero wtedy, gdy odpowiednio przemyślisz swoją decyzję.

Jakie są opinie o tej platformie?

Oferta danego sklepu to jedno, ale najlepszym potwierdzeniem tego, że jest ona godna uwagi, stanowią oczywiście opinie samych klientów. Aby sprawdzić, co użytkownicy sądzą o platformie Fruugo.pl, postanowiliśmy przyjrzeć się komentarzom na stronie Trustpilot. Choć ostatnio pojawia się tam, sporo dość negatywnych recenzji, tak ogólna ocena tego sklepu jest naprawdę przyzwoita – 4,1 gwiazdki na 5 możliwych.

Klienci zadowoleni z zakupów chwalą sobie przede wszystkim stosunkowo szybką dostawę, przystępną cenę oraz zgodność towarów z tym, co było w ofercie. Negatywy związane są za to w dużej mierze zarówno z niedostarczaniem paczki, jak i trudnościami z uzyskaniem zwrotu.

To najlepszy dowód na to, że decydując się na skorzystanie z tej oferty, warto robić tam przemyślane zakupy. Ograniczy to ryzyko skorzystania z propozycji nie do końca sprawdzonego sprzedawcy i w efekcie konieczności późniejszego starania się o zwrot.

Czy warto robić tu zakupy?

Jedną z największych zalet Fruugo.pl jest niewątpliwie to, że użytkownicy zyskują dostęp do ofert sprzedaży z dosłownie całego świata. Prowadzi to do ogromnej rozbieżności w cenach i tym samym daje spore szanse na znalezienie poszukiwanego przedmiotu i kupienie go naprawdę tanio.

Jednak z drugiej strony należy pamiętać o tym, że platforma tylko pośredniczy w sprzedaży. W efekcie robienie tam zakupów zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, w tym związanym z możliwością trafienia na nieuczciwego sprzedawcę.

Z tego powodu ostateczna decyzja pozostaje w Waszych rękach. Pamiętaj, aby decydując się na zrobienie tam zakupów, podchodzić do tego tematu na spokojnie i zamawiać po dobrym przemyśleniu swojej decyzji. Oczywiście jeśli już coś tam kupiliście, koniecznie podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 2.4]

Fruugo - opinie z forum:

 1. Skoro można kupować rzeczy od ludzi z całego świata, to czy przy danej ofercie znajduje się informacja na temat orientacyjnego czasu oczekiwania na dostawę?

 2. michu pisze:

  czy ta platforma ma jakiś program ochrony kupujących na wypadek natrafienia na nieuczciwego sprzedawcę?

 3. ewaa pisze:

  czy podczas zakupu na tej platformie można jakoś bezpośrednio kontaktować się ze sprzedawcą czy to portal pośredniczy w takich rozmowach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *