Spędzajmy aktywnie swój wolny czas

Najnowsze statystyki pokazują niestety, że duża część naszych rodaków kompletnie nie potrafi spędzać swojego wolnego czasu. Od lat już ideałem naszego wypoczynku jest po prostu leżenie na kanapie przed telewizorem, wylegiwanie się na ogrodzie czy przemierzanie kolejnych kilometrów po centrach handlowych.

Społeczeństwo poważnie się rozleniwiło, a to niestety ogromny problem. Przez brak aktywności fizycznej jesteśmy coraz słabsi, mamy mniejszą kondycję i o wiele łatwiej o różne problemy chociażby z sercem czy układem krwionośnym.

Dlaczego w ogóle wypoczywamy właśnie w taki sposób? Wielu osobom wydaje się bowiem, że skoro ciężko pracują w ciągu całego dnia, to wieczorem przychodzi ten moment, kiedy trzeba się położyć i kompletnie nic nie robić.

Co gorsza mnóstwo ludzi tak samo spędza swoje urlopy. Nawet wyjeżdżając w góry, które zachęcają do aktywności fizycznej, przesiadujemy w hotelach, przemierzamy pobliskie sklepy, a w góry wybieramy się co najwyżej kolejkami.

Bierny wypoczynek sprawia jednak, że wracając z urlopu czujemy się jeszcze bardziej zmęczeni niż przed nim. Już dawno zostało udowodnione, że aktywny wypoczynek wzmaga produkcję hormonu szczęścia.

Jeśli dodamy do tego lepszą kondycję i świetne zdrowie to naprawdę mamy wiele powodów do radości. Po takim wypoczynku jesteśmy wbrew pozorom bardziej wypoczęci, a do tego mamy więcej motywacji do dalszego rozwoju zawodowego.

Jak w sposób aktywny spędzać swój wolny czas?

Możliwości na aktywne spędzanie urlopu czy nawet wolnego wieczoru jest naprawdę mnóstwo. Sportów jest tak wiele, że każdy dopasuje aktywność fizyczną do własnych możliwości, ale także i chęci. Mało tego, nawet zwykły spacer każdego wieczoru, ale nie po centrum handlowym, tylko po parku czy lesie zapewni nam już odpowiednią ilość ruchu.

Jeśli chcemy spacerować i potrzebujemy motywacji to warto pomyśleć nad psem, który niejako zmusi nas do częstych wizyt na świeżym powietrzu. Nieco bardziej aktywni mogą wypróbować chodzenia z kijkami, popularny nordic walking, czy chociażby delikatnego biegu.

Na pewno jedną z przyjemniejszych form spędzania swojego wolnego czasu jest jazda na rowerze. To także świetna opcja integracji całej rodziny, gdzie wspólnie wszyscy możemy wybrać się na sobotnią czy niedzielną wycieczkę. W gronie znajomych można kupić się także na takie sporty jak piłka nożna, siatkówka, tenis ziemny, być może także i stołowy, a pomysłów jest naprawdę mnóstwo.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Wasze komentarze:

 1. wertus18 pisze:

  Rowerek rulleeezzz i nie ma nic lepszego, ja to sobie nie wyobrażam tego biegania…lataja po tych ulicach, dysza jak diabli, a ja na rowerku pocinam sobie przez lasek i ciesze się zżyciem, a brzuszek też spada.

 2. akner pisze:

  Z jednej strony to dobrze ze ludzie wola łazić po marketach, więcej miejsca nad jeziorami, w lasach i w parkach!

 3. maly_t pisze:

  Bieganie polecam, naprawdę 15 minut biegania rano i lece do pracy naprawdę pełna sił.

 4. vibrakiller pisze:

  Mnie siostra ostatnio namowila do chodzenia na fitness, wcześniej to wlasnie tylko kapciochy i tv, naprawdę się przekonałam, ze wysiłek fizyczny nie jest taki zły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *