Netia – znany operator telekomunikacyjny. Czy warto skorzystać?

Netia zdecydowanie zyskuje dzisiaj miano prawdziwego lidera w Polsce w kwestii dostarczania telewizji cyfrowej, internetu stacjonarnego oraz mobilnego, a także usług telefonii komórkowej i stacjonarnej.

Firma posiada swoje oddziały na terenie całego kraju, obejmując swym zasięgiem działania coraz większe obszary. Wiele osób na pewno nie raz zastanawiało się nad tym, czy warto skorzystać z tych usług i dlatego dzisiaj postaramy się nieco prześwietlić całą ofertę.

Aktualna oferta dostępna w Netii

Usługi oferowane przez Netię podzielone są tak naprawdę na 3 osobne kategorie, a więc telewizja cyfrowa (nazywana w tym przypadku telewizją osobistą), internet oraz telefonia.

Od razu chcielibyśmy podkreślić, że powyższe usługi zostały niezwykle mocno rozbite na drobniejsze pakiety, a więc ich dokładne opisanie jest bardzo trudne.

Polecamy zajrzeć na stronę firmy i tam dokładniej zapoznać się z ofertą. Naszym zdaniem mnogość pakietów jest tutaj zaletą, gdyż łatwo dopasować je do konkretnych potrzeb.

Oferta telewizji

W przypadku Netii dostęp do telewizji nie jest realizowany w standardowej formie, jaka pewnie każdemu przychodzi na myśl, a więc po kablu koncentrycznym. W tym przypadku mamy bowiem do czynienia z telewizją przesyłaną łączami internetowymi, a więc decydując się na tę ofertę niejako dostajemy w pakiecie również dostęp do internetu.

Mamy do wyboru 3 podstawowe pakiety, w każdym po 58 kanałów, które różnią się prędkością internetu.

Jest to ważne szczególnie w sytuacji, gdy liczymy na naprawdę wysoką jakość obrazu, a ta wymaga szybkiego łącza. 58 kanałów, bardzo standardowych, to podstawa każdej z tych 3 usług. Klienci mogą później rozbudowywać listę kanałów poprzez dokupowanie kolejnych pakietów.

Internet z Netii

W przypadku internetu od Netii mamy tak naprawdę do wyboru opcję dostępu stacjonarnego, jak i mobilnego, zależnie od potrzeb. W przypadku internetu stacjonarnego można wybierać spośród trzech opcji prędkości, zaczynając na 100 Mb/s, a kończąc aż na 900 Mb/s.

Jak nietrudno się domyślić, internet mobilny od Netii oferowany jest w ramach technologii LTE, a poszczególne opcje oferty różnią się od siebie ilością danych, które mamy do wykorzystania każdego miesiąca.

Najtańszy pakiet pozwala nam na korzystanie z pełnej prędkości LTE aż do pobrania oraz wysłania 5GB danych, a największa opcja to 20GB. Osoby ceniące sobie wygodę dostępu do internetu mogą także skorzystać z najdroższej oferty, która w żaden sposób nie jest limitowana.

Telefon komórkowy i stacjonarny

Netia wciąż oferuje swoim Klientom możliwość korzystania z telefonu stacjonarnego, dając do wyboru dwa podstawowe pakiety. Pierwszy, w niższej cenie, pozwala na wykonanie 100 minut rozmów miesięcznie, a drugi, sporo droższy, jest po prostu nielimitowany.

O wiele bardziej rozbudowana jest natomiast oferta dla telefonów komórkowych. Pakiety różnią się od siebie limitami dla minut, wiadomości tekstowych czy multimedialnych, a także ilością danych, jakie możemy wykorzystać w ramach dostępu do internetu. Możliwości jest sporo i każdy z pewnością szybko dopasuje coś do własnych potrzeb.

Czy ceny w Netii są wysokie?

Rozstrzał cen w przypadku Netii jest naprawdę bardzo duży i tak naprawdę trudno jednoznacznie określić, ile trzeba będzie za konkretne usługi zapłacić. Na pewno najtańsze opcje dostępu do internetu stacjonarnego oraz podstawowe pakiety telewizyjne to wydatek około 50zł miesięcznie.

Im więcej oczekujemy od internetu lub im więcej chcemy kanałów telewizyjnych, tym więcej trzeba będzie dopłacić. Szczegóły zostały bardzo dokładnie opisane na stronie Netii i warto się z nimi zapoznać.

Aby przekonać się jednak, czy ceny są atrakcyjne, postanowiliśmy przyjrzeć się opiniom Klientów i te jednoznacznie potwierdzają, że zakres cen jest atrakcyjny biorąc pod uwagę to, jak rozbudowana jest oferta i jak profesjonalna obsługa techniczna jest tam gwarantowana.

Awaryjność usług?

Korzystając z usług dostępu do internetu, telewizji cyfrowej czy telefonii komórkowej oraz stacjonarnej na pewno każdy liczy na to, że awaryjność będzie na możliwie najniższym poziomie. W przypadku Netii tak naprawdę korzystamy z usług bardzo nowoczesnego operatora, który nieustannie inwestuje w swoje technologie, unowocześniając je i czyniąc nie tylko coraz bardziej wydajnymi, ale także niezawodnymi.

Jednocześnie jednak w firmie, według oficjalnych zapewnień, bardzo efektywnie działa pomoc techniczna, która w razie awarii natychmiastowo reaguje i w możliwie najkrótszym czasie usuwa usterki.

Prognozowana vs aktualna szybkość internetu

Obecnie firma oferuje swoim Klientom dostęp do internetu na łączach o przepustowości nawet do 900 Mb/s. Jak na polskie standardy jest to naprawdę doskonały wynik, ale warto pamiętać o tym, iż dotyczy to jedynie oferty internetu światłowodowego.

Jak na razie marka dopiero zaczyna poważne inwestycje w światłowody, które z tego powodu dostępne są póki co na mocno ograniczonym obszarze. Wiadomo jednak, że zakres dostępności tego bardzo szybkiego internetu będzie się dość dynamicznie poszerzał w najbliższym czasie, a przynajmniej takie są oficjalne zapowiedzi firmy.

W przypadku internetu mobilnego LTE Netia znajduje się w pierwszej dziesiątce operatorów, oferując przepustowość na poziomie kilkunastu megabitów, co z pewnością nie jest złym wynikiem. Trudno jednak znaleźć jakieś szczegółowe informacje związane z rozbudową sieci LTE i zwiększaniem prędkości tego połączenia.

Sprawdzamy opinie

Specjalnie dla Was przyjrzeliśmy się nieco bliżej opiniom, które firmie wystawiają byli oraz obecni klienci. Netia reklamuje się jako firma nowoczesna, zapewniająca dostęp do szybkiego internetu, z niską awaryjnością i w przystępnych cenach.

Ku naszemu zaskoczeniu te informacje potwierdzają się w licznych komentarzach. Dobre prędkości łącza, rzadkie awarie, świetna obsługa techniczna i niskie ceny są często podkreślane przez klientów.

Czy i gdzie warto zamówić usługi?

Osoby zainteresowane skorzystaniem z usług oferowanych przez Netię powinny tak naprawdę zajrzeć na oficjalną stronę internetową firmy. To właśnie tam dostępne są wszystkie informacje o pakietach, tam można skonfigurować swoje usługi i je zamówić.

Z pewnością warto skorzystać z oferty szczególnie wtedy, gdy możemy podłączyć się do sieci światłowodowej. Dla wielu osób wygodna może być także usługa telewizji osobistej, którą da się oglądać na wielu urządzeniach. Wybór telefonu stacjonarnego lub komórkowego jest już natomiast mocno indywidualną kwestią.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Netia - opinie z forum:

 1. mopp pisze:

  jak sie sprawuje? korzysta ktos z was?

 2. brono pisze:

  ja mam netie od dwoch lat no i jest w miare wporzadku gdyby nie to że trudno sie z nimi skotaktowac jak chce sie zgłosic brak netu…

 3. ilsa pisze:

  Zastanawiam sie własnie nad neostrada albo netia. w necie sa opinie pol na pol a kolega namawia mnie na netie. no i wlasnie tu moje pytanie jaki pakiet polecacie? czy czesto są przerwy w dostawie;p? pracuje na necie wiec zalezy mi na tym, zeby tych przerw było jak najmniej bo domyslam sie ze są one nie uniknione;p a i jeszcze na ile podpisuje sie umowe? automatycznie jest przedłuzana?

 4. seti pisze:

  przerwy w netii sie zdarzają bardzo rzadko. Co do abonamentu to ja mam ten za 45, 90 zł i jestem zadowolony.

 5. valdi pisze:

  Czy jak nie mam linii telefonicznej to moge miec internet z Netii? Jak to jest?

 6. tester pisze:

  Dowiem się od was co sądzicie o operatorze netia? Mam zamiar wziąć tam internet i telewizję w pakiecie i tak naprawdę sam już nie wiem czy warto czy jednak darować sobie to?

 7. bogfl pisze:

  Co do Internetu to nie mam większych zastrzezeń, ale z telewizji u nich nie korzystam, więc nie mam pojęcia jak to wygląda.

 8. smola pisze:

  Telewizja działa dobrze, tylko jak na moją kieszeń jest trochę droga, ale faktycznie w pakietach się u nich opłaca. Ja planuje mieć pełny pakiet czyli net z telefonem i telewizją właśnie. Z internetu i telewizji ogólnie jestem zadowolony, więc mam nadzieję,że jakość usług telefonicznych jest na podobnym poziomie.

 9. wszegniew pisze:

  A właśnie c myślicie o Netii jeśli chodzi o telefony? Ja z kolei mam zamiat wziąć u nich internet i telefon, ale niestety komentarze w internecie dotyczą głównie internetu i nie mogę znaleźć informacji zbyt wiele…

 10. salsus pisze:

  A właśnie c myślicie o Netii jeśli chodzi o telefony? Ja z kolei mam zamiat wziąć u nich internet i telefon, ale niestety komentarze w internecie dotyczą głównie internetu i nie mogę znaleźć informacji zbyt wiele…

 11. afonia68 pisze:

  Działa dobrze bo znajomy ma od nich telefon, ale według mnie mają trochę wysokie ceny. To oczywiście moje zdanie, każdy ma inną kieszeń. Internet jest OK, le telefon tak średnio mi u nich pasuje.

 12. moczul pisze:

  To że masz w necie takie a nie inne komentarze to wiadomo, ze nie wszystkie muszą być oryginalne. Ja korzstam kilka lat z neta u nich i nie mam zastrzeżeń.

 13. ararar pisze:

  Nie czuje się oszukany, ale oczywiście nie wiem jak inni bo nie znam nikogo co ma neta w Netii.

 14. edredon pisze:

  Na początku byłam zadowolona 69,90 zł za pakiet telewizja+Internet. Jednak w ostatnim roku awarie zdarzały się dość często. Ostatnie awarie jakie pamiętam to kwiecień 2017 r. około 30 godzin, a następna miesiąc później trwająca niecałe 24 godziny. To nie były jedyne awarie oczywiście, ale to zmotywowało mnie do rozwiązania umowy.

 15. pancho pisze:

  Wypowiedzenie umowy złożyłam 5 maja 2017 r. i wyłączenie usług nastąpiło 15 czerwca 2017 r. Jednak 26.06.2017 r. otrzymałam fakturę za okres od 16 czerwca do 15 lipca, mimo że od 14.06.2017 r. już nie mam sprzętu Netii, który trzeba było odesłać kurierem na własny koszt.

 16. banino pisze:

  Mam nadzieję, że ta opinia będzie przydatna.

 17. Ja osobiście polecam. Mam Netię od 9 miesięcy. Praktycznie bez problemów.

 18. looyka pisze:

  Dzień dobry. Mam pytanie do osób nieco starszych. Oferta tej telewizji mnie interesuje, u mnie w okolicy nie ma opcji skorzystania z usług zwykłej telewizji kablowej. Pytanie więc czy obsługa tych urządzeń do telewizji nie sprawi problemu starszej osobie? Proszę o szczere odpowiedzi…

 19. orientujecie się czy istnieje jakaś opcja podpisania z nimi umowy na internet na okres jednego roku??? Dwa lata to za dużo, często zmieniam miejsce zamieszkania i nie chcę na tak długo się wiązać.

 20. afrykaner pisze:

  netia to badziewie, wyłączają zasięg, mam sam ustawiać dekoder a później się okaże że zamówiłem jakąś drogą opcję, kilka lat temu zmienili kanały na inne bez mojej wiedzy, co chwila reklamy albo kościół, wolę nie oglądać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *