Orange.pl – czy warto skorzystać z usług operatora? Wasze opinie

Marka Orange jest na pewno doskonale znana każdemu, gdyż to pod wieloma kątami lider na polskim rynku usług telekomunikacyjnych. Największa liczba klientów, którą obecnie szacuje się na ponad 14 milionów, a do tego największy w Polsce dostawca internetu oraz usług telekomunikacyjnych.

Tak duży sukces firmy na rynku w ogromnej mierze jest efektem jej dawnego monopolu. Orange przejął bowiem Telekomunikację Polską, która jeszcze w tym stuleciu jako jedyna świadczyła usługi telekomunikacyjne na terenie naszego kraju.

Uwolnienie rynku telekomunikacyjnego oraz niezbyt efektywne dopasowanie się do nowych jakości usług i poziomu cen sprawiło, że firma notowała coraz większe straty. Nie pomogła również rekordowa w historii naszego kraju kara nałożona przez UKE.

Telekomunikacja Polska musiała w 2007 roku zapłacić prawie 340 milionów złotych kary za pobieranie od klientów zbyt wysokich opłat związanych z utrzymaniem łącza telekomunikacyjnego (ponad 36 zł brutto).

Coraz gorsze wyniki sprawiły, że w 2012 roku Telekomunikacja Polska poinformowała o rebrandingu, stając się od tego momentu marką Orange Polska. Dodatkowo rok później nastąpiła fuzja Telekomunikacji Polskiej z PTK Centertel, które razem zaczęły działać pod charakterystycznym, pomarańczowym logo Orange.

Aktualna oferta

Oferta przygotowane przez Orange jest bardzo rozbudowana i jej dopasowanie do indywidualnych potrzeb raczej nie powinno stanowić problemu. Oczywiście kwestią sporną jest cena. Najwięksi operatorzy telekomunikacyjni nieustannie ze sobą konkurują. Trudno więc oceniać, czy w danym momencie oferta Orange faktycznie będzie najlepsza na rynku. Wiele zależy po prostu od indywidualnych potrzeb.

Warto wspomnieć, że Orange przygotował osobno ofertę dla klientów prywatnych oraz dla przedsiębiorców. Zajmiemy się teraz pobieżnym omówieniem oferty, skupiając się jednak wyłącznie na usługach dedykowanych osobom prywatnym.

Abonament

Sieć Orange przygotowała dość rozbudowany plan taryfowy dla osób zainteresowanych kontraktem, umową abonamentową. Plan Mobilny 35, 45, 55 oraz 75 to podstawowa oferta przygotowana przez firmę. Numerki odpowiadają tak naprawdę kwocie miesięcznego abonamentu. Już w ofercie za 55 zł miesięcznie można cieszyć się nielimitowanym internetem oraz połączeniami i wiadomościami do wszystkich sieci bez ograniczeń.

Na niższe ceny mogą liczyć osoby przenoszące numer z innej sieci. Warto wspomnieć o tym, że Orange promuje niższymi cenami klientów kupujących więcej abonamentów jednocześnie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przy jednej wizycie w salonie wziąć 2, 3, a nawet więcej kart SIM.

Oferta na kartę

Sieć może pochwalić się bardzo rozbudowaną ofertą dla tych osób, które nie lubią wiązać się długoterminowym kontraktem. Wybór poszczególnych pakietów w taryfach na kartę jest naprawdę rozbudowany. Skonfigurowanie go pod własne potrzeby nie stanowi żadnego problemu. Są specjalne taryfy dla osób dużo rozmawiających, często piszących wiadomości tekstowe lub potrzebujących dużego pakietu danych dla internetu LTE. Na stronie dostępny jest prosty konfigurator, który bardzo ułatwia znalezienie najlepszego możliwego pakietu.

Telefon domowy

Czy ktoś jeszcze pamięta Telekomunikację Polską? To właśnie jej spadek przejął dawno temu Orange i z oczywistych względów sieć ta obsługuje dzisiaj również telefony stacjonarne. Choć w całej Polsce stopniowo odchodzi się od klasycznych łączy przewodowych, to jednak w Orange nadal istnieją abonamenty dedykowane takim właśnie ofertom.

Abonament na telefon domowy w dużej mierze opiera się dzisiaj jednak o klasyczne karty SIM, do których przypisywane są stare numery z telefonów stacjonarnych. Orange pod kątem tej oferty jest niewątpliwie liderem. Pakietów jest dużo do wyboru i na pewno każdy łatwo dopasuje coś do swoich potrzeb.

Internet domowy

Ważniejszą część oferty Orange jest obecnie na pewno internet domowy. W przypadku tej firmy nie jest to zwykły dostęp do sieci poprzez technologię bezprzewodową LTE. Wręcz przeciwnie, Orange od dawna już dynamicznie inwestuje w rozwój swojej infrastruktury światłowodów. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że dostęp do internetu światłowodowego nie jest póki co imponujący. Ogranicza się on głównie do większych miast i przede wszystkim do dużych osiedli mieszkaniowych.

Firma, w ramach internetu domowego, oferuje łącza światłowodowe o prędkości 300 Mb/s, 600 Mb/s oraz 1000 Mb/s. Na chwilę obecną koszt miesięcznego abonamentu to, odpowiednio 59,99 zł, 69,99 zł oraz 79,99 zł. Na witrynie dostępne jest specjalne narzędzie, dzięki któremu można szybko sprawdzić, czy w konkretnej lokalizacji światłowód jest dostępny.

Orange Love

Ciekawą ofertą dostępną u tego operatora jest usługa Orange Love. To tak naprawdę rozbudowany pakiet w ramach, którego oferowane są wszystkie podstawowe usługi tej sieci. W Orange Love mamy więc abonament komórkowy, internet światłowodowy, telewizję online i nawet telefon domowy. Dostępnych jest kilka różnych opcji w ramach tej usługi, które różnią się od siebie na przykład prędkością internetu czy ilością kanałów telewizyjnych.

Oferty specjalne i promocje

Sieć regularnie organizuje różnego rodzaju promocje i proponuje oferty specjalne, które związane są z aktualnymi wydarzeniami, porą roku i wieloma innymi okazjami. Nawet teraz na stronie można znaleźć kilka ciekawych, ograniczonych czasowo ofert. Zalicza się do nich między innymi:

 • Pakiet Orange Love na powrót do szkoły (szybki internet, nielimitowane rozmowy czy mnóstwo kanałów telewizyjnych),
 • Plan Mobilny 55 razem z telefonem komórkowym Samsung Galaxy A40 za 40 zł miesięcznie,
 • Xiaomi Mi 8 Lite w racie o wysokości 31 zł miesięcznie i z abonamentem Plan Mobilny 55 za 55 zł miesięcznie.

Warto tak naprawdę zaglądać na stronę regularnie. Wiele ofert, szczególnie tych dotyczących zakupu telefonu do abonamentu, jest mocno ograniczonych czasowo. Nierzadko obowiązują one zaledwie kilkanaście godzin.

Ceny usług – gdzie je sprawdzić?

Osoby zainteresowane skorzystaniem z jednej z usług, które chcą dokładniej poznać ceny pakietów, powinny skierować swoje kroki na oficjalną stronę firmy. Tam bowiem bardzo dokładnie rozpisany jest cennik, a do tego w wygodny sposób można konfigurować usługi według własnych potrzeb, aby na koniec również poznać pełną cenę wybranego przez nas pakietu.

Awaryjność?

Szczególnie w przypadku dostępu do internetu, ale także telewizji cyfrowej, bardzo ważne jest to, aby awaryjność utrzymywała się na możliwie najniższym poziomie. Sprawdziliśmy więc opinie wielu obecnych oraz starych klientów operatora, aby sprawdzić, czy firma ma większe problemy z awariami.

Okazuje się, że większość osób nie narzeka na awaryjność. Jak można dowiedzieć się z komentarzy, awarie zdarzają się bardzo rzadko i nawet jeśli się pojawią, to sprawnie są usuwane. Potwierdza się to w zapewnieniach operatora, który chwali się profesjonalną obsługą serwisową.

Prognozowana vs aktualna szybkość Internetu

O ile w przypadku prędkości dostępu do internetu mobilnego w technologii LTE nie można póki co liczyć na jakieś poważne zmiany, tak w przypadku internetu stacjonarnego, światłowodowego, sprawa wygląda już nieco inaczej.

Operator dość dynamicznie inwestuje dzisiaj w nowe sieci światłowodowe, które coraz szczelniej oplatają duże miasta naszego kraju. Już niedługo dostępność internetu stacjonarnego od tego operatora, z gwarancją bardzo wysokich transferów, na pewno będzie większa, co zresztą zapewnia sama firma.

Krótkie FAQ usług telefonicznych

Jak sprawdzić stan konta w Orange?

Sprawdzenie stanu konta w ofercie telefonii komórkowej jest możliwe na kilka sposobów. Najbardziej polecane jest skorzystanie ze specjalnej aplikacji mobilnej, bądź z logowania bezpośrednio na stronie firmy.

Można jednak również skorzystać z krótkiego kodu *124*# zatwierdzonego zieloną słuchawką albo skontaktować się z obsługą klienta pod numerem *500.

Jak zarejestrować numer w Orange?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, każdy użytkownik telefonu na kartę ma obowiązek rejestracji numeru na swoje dane osobowe. W przypadku tego operatora jest to dość proste, gdyż oprócz możliwości zrobienia tego w salonach, rejestracji da się dokonać również w wielu sieciach partnerskich, przede wszystkim w sklepach i na stacjach benzynowych.

Dodatkowo obecni abonenci sieci mogą rejestrować kolejne numery na siebie poprzez wysłanie darmowego SMS-a pod numer 80280, w którego treści wpisuje się numer już zarejestrowanego telefonu.

Jak włączyć i wyłączyć pocztę w Orange?

Chcą skorzystać z poczty głosowej oferowanej przez operatora, należy wysłać darmowego SMS-a o treści „START” pod numer 501. Wyłączenie usługi polega na wysłaniu kolejnego SMS-a, pod ten sam numer, ale z treścią „REZ”.

Pocztę głosową można w dużym stopniu konfigurować według własnych potrzeb, poprzez zadzwonienie na numer *501.

Jak przenieść swój numer do Orange?

Przeniesienia numeru z innej sieci do Orange można standardowo wykonać w stacjonarnych salonach operatorach, ale istnieje również opcja online. Wystarczy wypełnić specjalny wniosek online dostępny na stronie i przesłać go do operatora. Następnie kurier dostarcza nową kartę SIM, którą należy po prostu aktywować w telefonie.

Opinie?

Polski oddział Orange to część naprawdę dużej, międzynarodowej marki, która nie tylko u nas, ale i na całym świecie cieszy się bardzo dobrą opinią. Chwalona jest przede wszystkim za różnorodność oferty, ale także za elastyczność, możliwość jej dopasowywania do indywidualnych potrzeb. Jak na polskie standardy Orange oferuje również naprawdę niezłe łącza internetowe, oczywiście dla technologii LTE.

Sieć w rankingu tworzonym przez SpeedTest plasuje się aktualnie na 3 miejscu, zaraz za Play oraz T-mobile. Średni download, jaki uzyskują użytkownicy to 24 mbps, natomiast upload nieco ponad 9 mbps. Sieć chwalona jest również za niską awaryjność oraz za sprawną reakcję, jeśli jakieś problemy się pojawiają.

Podsumowując – czy warto zamówić?

Decyzja o tym, czy warto zainteresować się usługami tej marki, jest bardzo indywidualna i na pewno wymaga solidnego przemyślenia. Co jednak pewne, to jeśli już decydujemy się na jakąś ofertę, na pewno warto składać swoje zamówienia poprzez internet.

W przypadku większości podstawowych cen w ofertach online możemy liczyć na pewne upusty, dzięki którym jest taniej niż przy wyborze tych samych usług w salonie. Dodatkowo na stronie operatora dość często pojawiają się różne oferty promocyjne.

Click to rate this post!
[Total: 10 Average: 2.8]

Orange.pl - opinie z forum:

 1. Mateusz pisze:

  Interesuje mnie oferta na kartę. Warto?

  1. Grzesiek pisze:

   Ja mam na abonament za ok. 50 zł no i jestem w miare zadowolony;p Oczywiscie zawsze moglyby byc lepsze promocje ale przynajmniej zasieg mam a z tym u mnie ciezko xD. Moze zastanow sie czy abonament Ci sie nie bedzie bardziej oplacał;) ale przy opcji na karte z tego co wiem tez mają jakies promocje

   1. ciagle oplaca sie kupowac internet orange czy moze macie cos lepszego na 2014 rok???

 2. olkk pisze:

  do tej pory nie lubiłam specjalnie oferty orangu, ale okazuje się, ze na stronie maja atraklcyjniesze propozycje, skorzystałam i musze przyznać, ze jestem zadowolona.

 3. margaret xd pisze:

  Dobrze zaprojektowana strona, niektórzy operatorz komórkowi przesadzaja z trescia, a tutaj jest to sensownie rozlozone, oferta lepsza niż w salonach, ale to chyba norma

 4. lech pisze:

  spory wybór telefonów na stronie, na pewno większy niż w salonach, ale za to oferty abonamentowe nie zawsze takie fajne.

 5. Zawsze myslalem ze w rozmowie z pracownikiem można cos wynegocjować, ale dupa tam, na tej stronie dostałem lepsza oferte, dziwne, ale polecam strone bo warto.

 6. grzybek pisze:

  Kupiłam sobie abonament z telefonem plus jeszcze net i jestem zadowolona, kurier szybko wszystko dowiózł nie narzekam

 7. Pawcio pisze:

  Jestem troszkę zmieszany co do usługi z Play. Wcześniej miałem internet z tej sieci, zrezygnowałem ponieważ kiepski był odbiór

 8. Rafał pisze:

  Światłowód działa bardzo dobrze mam 300 mb/s i prędkość jest zawsze większa o około 15-20mb/s
  Wielki minus za orange love ponieważ nikt nie informuje ani w salonie ani na infolinię ze przy rozwiązaniu umowy traci się wszystko razem z nr telefonu mają gdzieś czy ktoś jest u nich rok czy 10 lat liczy się tylko kasa mówią w prost że jeśli chce się zachować nr telefonu trzeba przenieść się do innego operatora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *