Gdy wypadanie włosów staje się problemem…

Kondycja naszych włosów świadczy o tym, co dzieje się we wnętrzu naszego organizmu. Nadmierne wypadanie włosów może być objawem łysienia lub poważnej choroby. Okazuje się jednak, że im wcześniej przyczyna utraty włosów zostanie rozpoznana, tym większe szanse mamy na całkowite wyleczenie bez wystąpienia powikłań.

Poznaj przyczynę swoich kłopotów z włosami i skórą głowy

Na skutek stale zwiększającej się liczby osób borykających się z łysieniem, nadmierną utratą włosów oraz najróżniejszymi schorzeniami skóry głowy zostały utworzone specjalistyczne kliniki trychologii, dzięki czemu pacjenci mogą korzystać z profesjonalnych usług wyspecjalizowanych dermatologów oraz trychologów.

Coraz więcej osób boryka się z problemem nadmiernej utraty włosów. Przyczyny wypadania włosów mogą być różne, tak samo jak różnorodne mogą być metody leczenia problemów włosowych oraz schorzeń owłosionej skóry głowy. Podstawą jest w każdym przypadku rozpoznanie źródła problemu, aby móc zastosować odpowiednią kurację leczniczą. Trycholog jest specjalistą zajmującym się włosami i skórą głowy, który na podstawie dokładnego wywiadu lekarskiego z pacjentem oraz wyników badań jest w stanie postawić prawidłową diagnozę.

Trychologia na ratunek włosom i owłosionej skórze głowy

Zadaniem specjalisty jest jak najszybsze zatrzymanie widocznych zmian chorobowych. Leczenie polega na zastosowaniu silnych preparatów na zmienione chorobowo obszary oraz zabiegów zewnętrznych. Choroby skóry głowy są nieestetycznym problemem, co naraża chorego na dyskomfort. Osoby takie dobrze zdają sobie z tego sprawę, dlatego też kwestią priorytetową jest dla nich jak najszybsze rozpoznanie źródła problemu oraz wdrożenie skutecznego leczenia. Kuracje trychologiczne są szczegółowo ukierunkowane, dzięki czemu na efekty nie trzeba długo czekać.

Dzięki nowoczesnej diagnostyce oraz terapiom można zażegnać problemom związanym z wypadaniem włosów. Dostępne są badania laboratoryjne, Trichoskopia z komputerową oceną TrichoLAB™, usieciowany kwas hialuronowy, trichogram, mezoterapia cienkoigłowa, biopsja trychologiczna, osocze bogatopłytkowe, Dermapen 3™, Dermojet®, iniekcje triamcinolone acetonide, Karboksyterapia Reology2, kriomasaż Cryo-S mini oraz terapia UVA/UVB/PUVA.

Specjalistyczna diagnostyka, dokładny wywiad z pacjentem, aktualne badania dzięki zapleczu medycznemu i laboratorium molekularnemu oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta – wszystko to jest obecnie w zasięgu ręki pacjentów borykających się z najróżniejszymi problemami włosów oraz owłosionej skóry głowy.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wasze komentarze:

  1. redakcja pisze:

    A wy chodzicie do lekarza od włosów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *