Orange.pl – czy warto skorzystać z usług operatora? Wasze opinie

[Głosów: 3   Average: 2.3/5]

Marka Orange jest na pewno doskonale znana każdemu, gdyż to pod wieloma kątami lider na polskim rynku usług telekomunikacyjnych. Największa liczba klientów, którą obecnie szacuje się na ponad 14 milionów, a do tego największy w Polsce dostawca internetu oraz usług telekomunikacyjnych.

Tak duży sukces firmy na rynku w ogromnej mierze jest efektem jej dawnego monopolu. Orange przejął bowiem Telekomunikację Polską, która jeszcze w tym stuleciu jako jedyna świadczyła usługi telekomunikacyjne na terenie naszego kraju.

Uwolnienie rynku telekomunikacyjnego oraz niezbyt efektywne dopasowanie się do nowych jakości usług i poziomu cen sprawiło, że firma notowała coraz większe straty. Nie pomogła również rekordowa w historii naszego kraju kara nałożona przez UKE.

Telekomunikacja Polska musiała w 2007 roku zapłacić prawie 340 milionów złotych kary za pobieranie od klientów zbyt wysokich opłat związanych z utrzymaniem łącza telekomunikacyjnego (ponad 36 zł brutto).

Coraz gorsze wyniki sprawiły, że w 2012 roku Telekomunikacja Polska poinformowała o rebrandingu, stając się od tego momentu marką Orange Polska. Dodatkowo rok później nastąpiła fuzja Telekomunikacji Polskiej z PTK Centertel, które razem zaczęły działać pod charakterystycznym, pomarańczowym logo Orange.

Aktualna oferta

Oferta przygotowane przez Orange jest bardzo rozbudowana i jej dopasowanie do indywidualnych potrzeb raczej nie powinno stanowić problemu. Oczywiście kwestią sporną jest cena. Najwięksi operatorzy telekomunikacyjni nieustannie ze sobą konkurują. Trudno więc oceniać, czy w danym momencie oferta Orange faktycznie będzie najlepsza na rynku. Wiele zależy po prostu od indywidualnych potrzeb.

Warto wspomnieć, że Orange przygotował osobno ofertę dla klientów prywatnych oraz dla przedsiębiorców. Zajmiemy się teraz pobieżnym omówieniem oferty, skupiając się jednak wyłącznie na usługach dedykowanych osobom prywatnym.

Abonament

Sieć Orange przygotowała dość rozbudowany plan taryfowy dla osób zainteresowanych kontraktem, umową abonamentową. Plan Mobilny 35, 45, 55 oraz 75 to podstawowa oferta przygotowana przez firmę. Numerki odpowiadają tak naprawdę kwocie miesięcznego abonamentu. Już w ofercie za 55 zł miesięcznie można cieszyć się nielimitowanym internetem oraz połączeniami i wiadomościami do wszystkich sieci bez ograniczeń.

Na niższe ceny mogą liczyć osoby przenoszące numer z innej sieci. Warto wspomnieć o tym, że Orange promuje niższymi cenami klientów kupujących więcej abonamentów jednocześnie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przy jednej wizycie w salonie wziąć 2, 3, a nawet więcej kart SIM.

Oferta na kartę

Sieć może pochwalić się bardzo rozbudowaną ofertą dla tych osób, które nie lubią wiązać się długoterminowym kontraktem. Wybór poszczególnych pakietów w taryfach na kartę jest naprawdę rozbudowany. Skonfigurowanie go pod własne potrzeby nie stanowi żadnego problemu. Są specjalne taryfy dla osób dużo rozmawiających, często piszących wiadomości tekstowe lub potrzebujących dużego pakietu danych dla internetu LTE. Na stronie dostępny jest prosty konfigurator, który bardzo ułatwia znalezienie najlepszego możliwego pakietu.

Telefon domowy

Czy ktoś jeszcze pamięta Telekomunikację Polską? To właśnie jej spadek przejął dawno temu Orange i z oczywistych względów sieć ta obsługuje dzisiaj również telefony stacjonarne. Choć w całej Polsce stopniowo odchodzi się od klasycznych łączy przewodowych, to jednak w Orange nadal istnieją abonamenty dedykowane takim właśnie ofertom.

Abonament na telefon domowy w dużej mierze opiera się dzisiaj jednak o klasyczne karty SIM, do których przypisywane są stare numery z telefonów stacjonarnych. Orange pod kątem tej oferty jest niewątpliwie liderem. Pakietów jest dużo do wyboru i na pewno każdy łatwo dopasuje coś do swoich potrzeb.

Internet domowy

Ważniejszą część oferty Orange jest obecnie na pewno internet domowy. W przypadku tej firmy nie jest to zwykły dostęp do sieci poprzez technologię bezprzewodową LTE. Wręcz przeciwnie, Orange od dawna już dynamicznie inwestuje w rozwój swojej infrastruktury światłowodów. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że dostęp do internetu światłowodowego nie jest póki co imponujący. Ogranicza się on głównie do większych miast i przede wszystkim do dużych osiedli mieszkaniowych.

Firma, w ramach internetu domowego, oferuje łącza światłowodowe o prędkości 300 Mb/s, 600 Mb/s oraz 1000 Mb/s. Na chwilę obecną koszt miesięcznego abonamentu to, odpowiednio 59,99 zł, 69,99 zł oraz 79,99 zł. Na witrynie dostępne jest specjalne narzędzie, dzięki któremu można szybko sprawdzić, czy w konkretnej lokalizacji światłowód jest dostępny.

Orange Love

Ciekawą ofertą dostępną u tego operatora jest usługa Orange Love. To tak naprawdę rozbudowany pakiet w ramach, którego oferowane są wszystkie podstawowe usługi tej sieci. W Orange Love mamy więc abonament komórkowy, internet światłowodowy, telewizję online i nawet telefon domowy. Dostępnych jest kilka różnych opcji w ramach tej usługi, które różnią się od siebie na przykład prędkością internetu czy ilością kanałów telewizyjnych.

Oferty specjalne i promocje

Sieć regularnie organizuje różnego rodzaju promocje i proponuje oferty specjalne, które związane są z aktualnymi wydarzeniami, porą roku i wieloma innymi okazjami. Nawet teraz na stronie można znaleźć kilka ciekawych, ograniczonych czasowo ofert. Zalicza się do nich między innymi:

 • Pakiet Orange Love na powrót do szkoły (szybki internet, nielimitowane rozmowy czy mnóstwo kanałów telewizyjnych),
 • Plan Mobilny 55 razem z telefonem komórkowym Samsung Galaxy A40 za 40 zł miesięcznie,
 • Xiaomi Mi 8 Lite w racie o wysokości 31 zł miesięcznie i z abonamentem Plan Mobilny 55 za 55 zł miesięcznie.

Warto tak naprawdę zaglądać na stronę regularnie. Wiele ofert, szczególnie tych dotyczących zakupu telefonu do abonamentu, jest mocno ograniczonych czasowo. Nierzadko obowiązują one zaledwie kilkanaście godzin.

Opinie?

Polski oddział Orange to część naprawdę dużej, międzynarodowej marki, która nie tylko u nas, ale i na całym świecie cieszy się bardzo dobrą opinią. Chwalona jest przede wszystkim za różnorodność oferty, ale także za elastyczność, możliwość jej dopasowywania do indywidualnych potrzeb. Jak na polskie standardy Orange oferuje również naprawdę niezłe łącza internetowe, oczywiście dla technologii LTE.

Sieć w rankingu tworzonym przez SpeedTest plasuje się aktualnie na 3 miejscu, zaraz za Play oraz T-mobile. Średni download, jaki uzyskują użytkownicy to 24 mbps, natomiast upload nieco ponad 9 mbps. Sieć chwalona jest również za niską awaryjność oraz za sprawną reakcję, jeśli jakieś problemy się pojawiają.

Podsumowując – czy warto zamówić?

Wybór usług tego operatora zależy tylko i wyłącznie od Waszych indywidualnych potrzeb. Nie mamy zamiaru nikogo zachęcać do skorzystania z tej oferty. Polecamy dokładne jej przeanalizowanie na stronie operatora i porównanie kosztów.

Bardzo możliwe, że abonamenty lub inne usługi, które Was interesowały, w Orange po prostu będą tańsze.

Orange.pl - opinie z forum:

  • Ja mam na abonament za ok. 50 zł no i jestem w miare zadowolony;p Oczywiscie zawsze moglyby byc lepsze promocje ale przynajmniej zasieg mam a z tym u mnie ciezko xD. Moze zastanow sie czy abonament Ci sie nie bedzie bardziej oplacał;) ale przy opcji na karte z tego co wiem tez mają jakies promocje

   Odpowiedz
 1. do tej pory nie lubiłam specjalnie oferty orangu, ale okazuje się, ze na stronie maja atraklcyjniesze propozycje, skorzystałam i musze przyznać, ze jestem zadowolona.

  Odpowiedz
 2. Dobrze zaprojektowana strona, niektórzy operatorz komórkowi przesadzaja z trescia, a tutaj jest to sensownie rozlozone, oferta lepsza niż w salonach, ale to chyba norma

  Odpowiedz
 3. Zawsze myslalem ze w rozmowie z pracownikiem można cos wynegocjować, ale dupa tam, na tej stronie dostałem lepsza oferte, dziwne, ale polecam strone bo warto.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz