Groupon.pl – czy warto skorzystać? Wasze opinie i doświadczenia po zakupach

Lubicie robić zakupy w internecie? Na pewno tak, gdyż od wielu lat jest to już standard. Kupować można w klasycznych sklepach internetowych czy na portalach aukcyjnych, ale także na serwisie Groupon, który już od lat działa równolegle z tradycyjnymi platformami e-commerce.

Czym jest ten serwis i czy warto z niego skorzystać? Tego dowiecie się w dalszej części.

Platformy do zakupów grupowych wciąż powstają jak grzyby po deszczu…

Moda na zakupy grupowe jest już tak naprawdę za nami. Pod koniec ubiegłej dekady narodziła się nowa idea – kupowanie produktów, ale także usług, w większych ilościach przez dużą grupę osób. Z założenia miało to generować korzyści dla obu stron transakcji. Sprzedawca otrzymywał gwarancję uzyskania dużej sprzedaży, a w zamian oferował spory rabat cenowy, z którego mogli skorzystać sami klienci.

Szał opanował dużą część internetu i serwisy działające na tych zasadach sprzedażowych pojawiały się dosłownie jak grzyby po deszczu. Część z nich bankrutowała, ale na ich miejsce pojawiały się kolejne.

Od kilku już lat o tej formie zakupów nie słyszy się tak dużo, jak kiedyś, ale okazuje się, że nowe strony wciąż powstają. Czy to oznacza, że model zakupów grupowych wcale się nie wypalił i nadal jest on opłacalny z punktu widzenia sprzedawców?

Groupon – co to jest i jak to działa?

Nie ulega żadnej wątpliwości to, że właśnie Groupon był prekursorem tego modelu zakupów. Niewielki i bardzo prosty początkowo portal został uruchomiony w roku 2008. Sukces, jaki osiągnął, wielokrotnie przerósł jakiekolwiek oczekiwania samych założycieli. W zaledwie 17 miesięcy od startu strona była już wyceniana na kwotę grubo ponad miliarda dolarów. Czy to dużo? Tacy giganci, jak Google, Yahoo, Ebay oraz Amazon zostali zdetronizowani w tempie rozwoju.

Dynamiczny rozwój trwał mniej więcej do 2012 roku, kiedy to zaczęły pojawiać się pierwsze problemy. Portal stopniowo notował odpływ klientów i, co za tym idzie, coraz mniejsze zyski. Popularność tych zakupów po prostu spadła, ale tak naprawdę skończył się początkowy boom, który zawsze generuje ponadprzeciętne zainteresowanie.

Dzisiaj sytuacja się unormowała, a firma przetrwała przede wszystkim dzięki swojej renomie, ale także ogromnym budżecie zgromadzonym w latach świetności. Jak można się dowiedzieć, dobrym posunięciem było uruchomienie dodatkowego serwisu Groupon Travel. Wycieczki zagraniczne cieszą się niesłabnącą popularnością, a możliwość tańszej rezerwacji noclegu w hotelu czy w pensjonacie jest bardzo kusząca.

Groupon na prezent? Nic prostszego

Jak wynika z oficjalnych informacji udzielanych przez właścicieli serwisu, obecnie to właśnie wycieczki przynoszą najwięcej dochodów i to one generują główny ruch. Nie oznacza to jednak, że klasyczna wersja serwisu jest martwa. Wręcz przeciwnie – regularnie pojawia się tam mnóstwo nowych ofert. Dotyczy one nie tylko produktów, ale także usług.

Korzystając z tego serwisu, można na przykład taniej kupić bilety do kina lub do teatru, pakiet dań do restauracji czy na przykład konkretne usługi w salonie kosmetyczny bądź fryzjerskim.

Obecnie serwis ten jest tak naprawdę doskonałym miejscem do tego, aby robić znajomym czy rodzinie miłe prezenty. Groupon na prezent to świetna opcja. Można na przykład wykupić dla swojej żony pakiet na regenerację włosów albo kompleksowy makijaż. Mężowi można zafundować wypad na kręgle, a wspólnie po prostu sprezentować sobie romantyczną kolację w jakiejś eleganckiej restauracji.

Możliwości naszym zdaniem są ogromne. Wystarczy zajrzeć na stronę i dokładnie się rozejrzeć. Oferty zakupów grupowych są stale aktualizowane, a więc na pewno każdy bardzo szybko znajdzie coś dla siebie.

Ceny i promocje – czy to się naprawdę opłaca?

Chcecie wiedzieć, czy kupowanie w tym miejscu faktycznie nadal się opłaca? W takim razie zaprezentujemy Wam teraz kilka przykładów z aktualnymi ofertami, jakie można znaleźć na stronie. To między innymi:

  • kupon obniżający cenę zakupu szczoteczki sonicznej do zębów o 300 zł za 9 zł (sama szczoteczka kosztuje 499 zł),
  • kompleksowy serwis układu klimatyzacji samochodowej w jednym z warszawskich warsztatów w cenie 49,99 zł zamiast 150 zł,
  • masaż orientalny w warszawskim salonie SPA za 99,99 zł zamiast 179 zł
  • 1 noc w willi w Bukowinie Tatrzańskiej dla dwóch osób razem z biletem wstępu do SPA za 139 zł,
  • godzina gry w bilard w warszawskim klubie bilardowym za 17,99 zł zamiast 30zł.

Specjalnie zaprezentowaliśmy tak zróżnicowane produkty oraz usługi, aby pokazać Wam nie tylko ceny, ale także to, jak szeroki wybór ofert można tam znaleźć. Czy jest to atrakcyjne? To już musicie ocenić sami.

Reklamacje – jak anulować i zwrócić nietrafiony groupon?

Wiele osób na pewno zastanawia się, czy korzystając z zakupów grupowych ma się dokładnie takie same prawa, jak przy klasycznym kupowaniu online. Czy jest 14 dni na zwrot bez podania przyczyny?

 

Tak naprawdę nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wiele zależy od konkretnej oferty oraz od tego, jakie indywidualne warunki stawia sam sprzedawca. Przy zakupie produktów lub usług (poza tymi z kategorii travel), najczęściej jest 14 dni na zwrot bez podawania przyczyny. Zawsze trzeba jednak czytać warunki w ofercie, aby upewnić się, że sprzedawca nie określił inaczej.

W przypadku wycieczek z kategorii travel, sprawa wygląda już inaczej. W większości przypadków anulowanie w przeciągu 2 tygodni jest możliwe wtedy, gdy nie trzeba od razu dokonywać rezerwacji miejsc. Jeśli rezerwacja jest wymagana i nie zrobi się jej w określonym czasie, to zwrot nie będzie już przysługiwał. Szczegóły dokonywania anulowania i zwrotów zawsze są dokładnie opisane w ofercie.

Groupon dodatkowo przyjmuje od swoich klientów reklamacje. Jeśli usługa związana z zakupionym kuponem nie spełniła oczekiwań lub była niezgodna z opisem, należy wysłać odpowiednie zgłoszenie na adres e-mail administracji serwisu. Jak można dowiedzieć się ze strony, firma podejmie w takim przypadku działania, których celem będzie próba najlepszej możliwej rekompensaty poniesionej straty. Każde zgłoszenie jest, więc rozpatrywane indywidualnie.

Opinie?

Portal zakupów grupowych Groupon niewątpliwie może pochwalić się ogromną renomą, gdyż tak naprawdę to on zapoczątkował całą tę modę. Dawniej cieszył się on doskonałymi opiniami. Wraz ze spadkiem popularności sytuacja się zmieniała, ale nadal w dużej większości klienci serwisu chwalą sobie tę stronę. Choć pojawiają się narzekania na spadającą ilość ofert i nie tak atrakcyjne ceny, jak dawniej, to jednak portal jest ceniony za profesjonalne podejście.

Czy warto skorzystać? Naszym zdaniem…

Naszym zdaniem wybór opcji zakupów grupowych nadal jest dobrym rozwiązaniem, choć wiele zależy od indywidualnych potrzeb. Zamawianie produktów może straciło nieco na sensie, ale za to usługi, a przede wszystkim wycieczki, nadal da się rezerwować z całkiem dobrymi rabatami. Regularne odwiedzanie strony to najlepszy sposób na to, aby zawsze być na bieżąco z ofertą.

Groupon.pl - opinie użytkowników:

  1. a wycieczki zwłaszcza zagranoczne kupował ktos z grouponem? kuszą mnie ceny ale troche sie boje, co zastane na miejscu? Moglby sie ktos wypowiedziec co i jak?

  2. zazwyczaj chodzimy z męzem do roznych knajpek na romantyczne kolacje poprzez te kupony i do tej pory zawsze czuliśmy się dobrze obsluzeni, wiec uważam, ze lipy nie sprzedają

  3. Raz niestety okazało się, ze kupon na usluge masaży był średnio atrakcyjny, w sensie ze marnie było w samym gabinecie, ale to raz, tak to wszystko było ok do tej pory

  4. w zasadzie myslalem ze szał na zakupy grupowe trochę się konczy, ale tutaj nadal można znalexc ciekawe oferty dlatego czego korzystam i polecam innym

Dodaj komentarz